Press "Enter" to skip to content

Jak wygląda praca gracza zawodowego?

Życie profesjonalnego gracza jest wypełnione rygorystycznym treningiem i wymagającymi harmonogramami turniejów. Z biegiem czasu może to powodować problemy, takie jak wypalenie, chyba że gracze będą pilnie dbać o zdrowie.

Marzenia o zostaniu profesjonalnym graczem

Gry wideo są szybsze i bardziej wciągające niż kiedykolwiek, co ułatwia fantazjowanie o życiu profesjonalnego gracza. Jak więc gracze e-sportowi – a co za tym idzie, zespoły e-sportowe – utrzymują codzienny reżim, który wspiera ich w graniu w gry, dzięki którym zarabiają? W jakie gry grają profesjonalni gracze? Są to między innymi: Overwatch, Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO) i League of Legends.

Jak wygląda życie profesjonalnego gracza?

Podczas gdy inni gracze mogą ćwiczyć drużynowo w ciągu dnia zamiast wieczorem, ich funkcjonowanie wydaje się podobne do większości funkcjonowania ludzi pracujących etatowo. Z tym że profesjonalni gracze trenują przez całe dnie. Dopasowują swój czas tak, aby uzyskać, jak najwięcej czasu na trening gry, a dopiero następnie dostosowują się do załatwiania codziennych, życiowych spraw.

Praktyka, praktyka, praktyka – tylko ona uczyni z Ciebie profesjonalnego gracza

Jak właściwie wygląda cały ten czas ćwiczeń? Chociaż schematy treningowe profesjonalistów e-sportowych mogą się różnić tak bardzo, jak ich preferencje w zakresie urządzeń, istnieje kilka wspólnych praktyk. W przypadku dobrze ugruntowanego tytułu e-sportowego takiego jak League of Legends czas ćwiczeń to zasadniczo gra, w którą grają zwykli gracze, w kółko (i w kółko).

Pozostań aktywny w prawdziwym świecie

Gracze e-sportowi często podkreślają znaczenie ćwiczeń fizycznych jako części ich programu zdrowotnego. Dla niektórych program fitness był czymś, co odkryli tylko po to, by uzupełnić trening przy klawiaturze.

Ucz się i korzystaj z wiedzy innych profesjonalnych graczy

Zawsze szukaj sposobów na poprawę i uczenie się od swoich rówieśników i poprzedników profesjonalnych graczy. Możesz dowiedzieć się wielu wskazówek — w tym, jak ćwiczyć — z czytania i oglądania wywiadów z innymi gwiazdami e-sportu.

Dbaj o swoje zdrowie psychiczne

Staraj się utrzymać właściwy harmonogram snu, życie towarzyskie i zdrowy sposób myślenia, zamiast rozgrywać jak najwięcej gier każdego dnia. Najlepsi gracze w branży to ci, którzy są w stanie znaleźć najlepszy dla siebie harmonogram i wiedzą jak być wydajnym, jak tylko się da.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *