Press "Enter" to skip to content

Wynagrodzenie profesjonalnych graczy — ile zarabia gracz zawodowy?

Jeszcze do niedawna pojęcie „gracz zawodowy” było mrzonką. Te dwa słowa były kiedyś antonimami, ale czasy się zmieniły. Profesjonalne gry są teraz realnym sposobem na zarabianie na życie. Czasami zawodowi gracze mogą zarabiać naprawdę dobrze.

Więc ile zarabiają profesjonalni gracze? Gracz zawodowy – zarobki

Średnio profesjonalni gracze zarabiają od 1000 do 5000 zł miesięcznie lub od 12 000 do 60 000 zł rocznie. Wynagrodzenie profesjonalnego gracza będzie zależało od kilku czynników, takich jak:

  • Gra, w którą grają
  • Ich poziom umiejętności
  • Czy streamingują grę, czy nie
  • Liczba głównych turniejów, które wygrywają
  • Liczba posiadanych przez nich sponsorów

Rywalizacja między graczami jest spora. Tylko osoby, które konsekwentnie ćwiczą, są w stanie czerpać korzyści z grania w gry. Większość rywalizujących ze sobą graczy ma szczęście, jeśli ich wydatki i podróże zostaną pokryte z ich wygranych. Jednak czytaj dalej i dowiedz się więcej o tym, jak zarabiać pieniądze jako profesjonalny gracz.

W jaki sposób gracz zawodowy zarabia pieniądze?

Istnieje kilka źródeł dochodu dla profesjonalnych graczy, które wliczają się do ich wynagrodzenia. Najpopularniejszą formą dochodu dla profesjonalnych graczy są nagrody pieniężne.

W konkursach na całym świecie pule nagród wynoszą setki tysięcy dolarów, a największe turnieje mają nagrody w milionach. Ta nagroda zostanie podzielona między wszystkich członków drużyny podczas rozgrywek drużynowych. Pamiętaj, że pule nagród są rozłożone, więc nie jest tak, że drużyna, która zajęła pierwsze miejsce, otrzymuje całą tę część pieniędzy, po prostu otrzymuje największy procent.

Sponsorowanie zawodowych graczy w e-sporcie

Podobnie jak w przypadku sportów fizycznych, sponsoring to wielki biznes. W świecie e-sportu sponsoring zwykle pochodzi od producentów sprzętu komputerowego, napojów energetyzujących i producentów mebli do gier. Wartość pieniężna sponsoringu może wahać się od kilku tysięcy do setek tysięcy dla najlepszych drużyn.

Streaming – sposób na zarabianie profesjonalnych graczy

Wielu profesjonalnych graczy transmituje swoją rozgrywkę online. Dzięki dużej bazie subskrypcji i spójnej, wysokiej jakości gracz może zarobić dziesiątki tysięcy wynagrodzenia miesięcznie.

Wynagrodzenia w e-sporcie – ile zarabia profesjonalny gracz?

Zawodowe drużyny zazwyczaj zatrudniają swoich zawodników. Wynagrodzenia zwykle wahają się od 1000 do 5000 zł miesięcznie. Podobnie jak w przypadku profesjonalnych sportów fizycznych, najwięcej pieniędzy zarobią najbardziej utalentowani gracze.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *