Press "Enter" to skip to content

Jak zostać zawodowym graczem?

Każdy, kto kocha gry, prawdopodobnie zastanawiał się, jak zostać profesjonalnym graczem. Niezależnie od tego, czy chcesz wziąć udział w zawodach solo, czy zespołowych, istnieje plan rozpoczęcia kariery w grach.

Znajdź swoją motywację i zostań graczem zawodowym

Jak we wszystkim w życiu, ważne jest, aby grać w e-sport z właściwych powodów. Zamiłowanie do współzawodnictwa, satysfakcja z dorastania jako gracz i poczucie wnoszenia wkładu w zespół i społeczność to ważne powody, by grać. Na dłuższą metę to pozytywne motywacje utrzymują zaangażowanie graczy. Z drugiej strony gracze, których motywuje gotówka, sława i szybki sukces, prawdopodobnie wypalą się, zanim zostaną zawodowcami. Pokochanie gry będzie miało ogromne znaczenie podczas codziennych ćwiczeń, ponieważ stopniowo zdobywasz umiejętności, aby zostać zawodowcem.

Wybierz swoją grę

Następnym krokiem jest znalezienie gry. Istnieją dwie szkoły myślenia: albo wybierz grę, która się rozwija, albo wybierz dobrze ugruntowaną grę. Zaletą wyboru gry, która stała się e-sportem, jest to, że infrastruktura i zasoby są już gotowe do obsługi profesjonalnych gier. Wieloletnie tytuły e-sportowe, takie jak League of Legends, Dota 2 i CounterStrike: Global Offensive (CS: GO), mają duże, oddane bazy graczy, a co za tym idzie, sponsorowane turnieje z lukratywnymi nagrodami. Wadą jest to, że są to trudniejsze sceny dla nowoprzybyłych. Kiedy gra dopiero wchodzi na rynek, gracze mają okazję pomóc odkryć grę i ją rozwinąć. Twórcy gier takich jak Rocket League 2 i PlayerUnknown’s Battlegrounds 3 znaleźli się na samym środku etapu e-sportu. Istnieje również ryzyko, że scena rywalizacji w grze nie będzie się dobrze rozwijać, w którym to momencie być może będziesz musiał wybrać nową grę. Wypróbuj kilka gier i trzymaj się tej, którą naprawdę kochasz.

Dołącz do społeczności profesjonalnych graczy

O ile w profesjonalnych grach chodzi o indywidualne talenty, tak samo ważna jest kultura otaczająca grę. Zanim zainwestujesz zbyt dużo czasu w naukę zasad konkretnej gry, spędź trochę czasu na forach i innych miejscach, w których gromadzą się gracze. To ich doświadczenie zapewni lepsze wskazanie ścieżki, którą masz przed sobą, i będziesz w stanie ocenić, czy podróż profesjonalnego gracza jest zgodna z Twoimi osobistymi celami i motywacjami. Zanurzenie się w scenie gry jest niezbędne do rozwoju kariery, więc upewnij się, że lubisz towarzystwo innych graczy. Po pierwsze, najdrobniejsze punkty gry są publikowane na forach dyskusyjnych, portalach społecznościowych i kanałach YouTube. Gracze muszą wchodzić ze sobą w interakcję, aby śledzić ewoluującą grę. Ponadto społeczność jest potężną motywacją do długoterminowego inwestowania w grę.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *