Press "Enter" to skip to content

Jak wygląda praca konsultanta SAP?

Jako konsultant SAP świadczysz będziesz usługi natury doradczej i wspomagającej w firmie. Twoją działką będzie oprogramowanie SAP, jego obsługa, szkolenia pracowników, a także nadzorowanie lub doradzanie w procesach decyzyjnych związanych z planowaniem organizacji zasobów przedsiębiorstwa. Oprogramowanie SAP służy temu, aby w sposób zintegrowany i racjonalny oraz posługując się rozwiązaniami i obliczeniami modeli matematycznych, prowadzić strategię zarządzania firmą.

Konsultant SAP – na czym polega działanie SAP?

O tym, skąd wzięła się nazwa oprogramowania SAP ERP piszemy w Konsultant SAP – jak zostać? Mówiąc ogólnie, to zestaw aplikacji, które mają na celu wspomóc efektywne planowanie w przedsiębiorstwie. Programy te są połączoną ze sobą siecią, która zarówno zbiera dane, analizuje je, otrzymuje sprzężenie zwrotne i pokazuje możliwe rozwiązania oparte na algorytmach matematycznych. W ten sposób komputer jest w stanie paradoksalnie dostrzec nowe rozwiązania, które z racji na swoje prawdopodobieństwo wystąpienia, nie zawsze jest brane pod uwagę przez żywego człowieka. Programy nie podejmują decyzji, lecz poszerzają paletę wyboru poprzez dostarczanie rozwiązań i danych na tyle przetworzonych by móc spojrzeć na nie inaczej. Narzędzia typu SAP są coraz popularniejsze, a większe przedsiębiorstwa nie wyobrażają sobie dziś organizacji wewnętrznej bez ich używania.

Konsultant SAP – obowiązki zawodowe

Ale co to oznacza dla Ciebie? Jak będzie wyglądać Twoja praca? Czym będziesz się zajmował? Twoim głównym zadaniem będzie – przy użyciu narzędzi SAP – zarządzanie lub doradzanie przy procesach zachodzących w firmie. Twój obszar zainteresowania jest dość kompleksowy – produkcja, logistyka, zarządzanie zasobami ludzkimi, wdrażanie nowych rozwiązań i technologii, w tym informatycznych. By to wykonywać nie wystarczy, że podsuniesz fajne pomysły. Będziesz sporządzał dokumentację w oparciu o metodologię, testował nowe rozwiązania, diagnozował zaistniałe problemy i samodzielnie (lub w zespole) starał się je rozwiązywać. Oprócz tego stale będziesz odpowiedzialny za obsługę (w tym szkolenia pracowników) systemów SAP, ich utrzymanie, aktualizowanie i w razie potrzeby rozbudowywanie. Musisz zatem stale monitorować dwie rzeczy – sytuację w firmie oraz nowe rozwiązania i nowe pozycje oprogramowania SAP. W tym celu ważne, abyś stale się rozwijał. Pozyskiwał wiedzę z fachowych serwisów, uczestniczył w szkoleniach oraz prezentacjach.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *