Press "Enter" to skip to content

Pogotowie hydrauliczne

 

W każdym mieszkaniu i budynku instalacja wodnokanalizacyjna jest niezwykle istotna. Nie doceniamy jej podczas zwyczajowego użytkowania. Jednak gdy się zepsuje całe, nasze życie się dezorganizuje. Z kranu cieknie woda, którą niepotrzebnie tracimy. Rury są zatkane albo co gorsza – pękły. Dlatego ważne jest, aby wykonana była w sposób solidnych i profesjonalny. Jednak i wtedy przypadki chodzą po ludziach i pomoże w tym specjalne pogotowie hydrauliczne. Czym jest i jak funkcjonuje?

W czym pomóc może pogotowie hydrauliczne?

To całodobowo dostępny zespół fachowców, którzy wyświadczą swoje usługi w razie potrzeby. Nie trzeba się obawiać o późną porę lub święto. Podmiot ten specjalizuje się w najpopularniejszych przypadkach usterek hydraulicznych. Naprawienie nie zawsze jest szczególnie skomplikowane, ale na pewno potrzebne do załatwienia już teraz, zaraz. Fachowcy z pogotowia udrożnią rury, wymienią zawory, naprawią spłuczki lub baterie łazienkowe. Zamontują także wyposażenie łazienki – wanna, brodzik, zlew oraz podłączą do całego systemu wodnego pralkę i zmywarkę. Pomogą też, gdy to podłączenie okazało się źle wykonane przez kogoś innego.

Czy mogę pogotowie hydrauliczne wezwać zawsze?

Jak wspomnieliśmy, pogotowie hydrauliczne powołane jest do niesienia pomocy w sytuacjach nagłych i awaryjnych. Zalane mieszkanie lub zagrożone zniszczeniem mienie nie zamierza zważać na to, że jest noc lub niedziela. Fachowcy wyruszają na ratunek w sytuacjach, gdy potrzebna jest pomoc szybka. Wiele firm hydraulicznych nie pracuje o każdej porze lub żąda niebotycznych kwot za swoje usługi. Pogotowie hydrauliczne liczy się z nieprzewidzianymi przypadkami, które niesie los. Jest dostępne zupełnie całodobowo bez marudzenia.

No dobrze, ale ile taka usługa pogotowia hydraulicznego kosztuje?

Niestety, nie jest aż tak pięknie, by pomoc pogotowia hydraulicznego była bezpłatna. Oni także są ludźmi, którzy mają swoje życie oraz fachowcami równie dobrymi, jak w pozostałych przedsiębiorstwach. Opłatę, jaką pobierają, uzależniają oczywiście od rodzaju i czasochłonności usługi oraz pory dnia, w której ma się ona odbyć.

W godzinach dziennych – poranek i południe przykładowo mechaniczne udrażnianie kanalizacji to koszt około 250 zł/h. Metoda ciśnieniowa takiego procesu to już 350 zł/h. Wykonywana za pomocą kamery inspekcji rur i kanałów to również wydatek w okolicach 250 – 350 zł/h. Serwis pompy kanalizacyjnej również wyniesie nas około 250 zł/h. Zwyczajowe wymiany rur, zaworów lub naprawa spłuczki to 150 zł/h. Jednak w godzinach wieczornych i nocnych pogotowia hydrauliczne wołają sobie opłatę wyższą o średnio 50 zł. Może wydawać się to dodatkową niedogodnością, ale w sytuacji, gdy inne firmy odmawiają usługi lub żądają ogromnych kwot, taka całodobowa pomoc jest warta docenienia. Potrafi uratować przed znacznie większymi stratami, również finansowymi.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *