Press "Enter" to skip to content

W jakich miejscowościach szukać pracy jako blacharz samochodowy – prognozy na rok 2020

Zawód blacharza samochodowego jest zawodem deficytowym. Oznacza to, że zapotrzebowanie na ten zawód jest spore, a osób do wykonywania go mało. W 2020 roku znalezienie pracy jako blacharz samochodowy nie powinno być problemem. Pracę w tym zawodzie znajdzie każdy, kto posiada odpowiednie wyszkolenie i wykształcenie. Zapotrzebowanie pracodawców jest spore. W większości województw w Polsce trudno jest znaleźć dobrego pracownika na stanowisku blacharz samochodowy.

Województwa, w których jest deficyt blacharzy samochodowych

W tych województwach jako blacharz samochodowy znajdziesz bez trudu zatrudnienie. Jeżeli w Twojej miejscowości nie ma aktualnie stanowiska, możesz poszukać kilka kilometrów dalej. Na pewno znajdzie się dla Ciebie praca. Deficyt poszukujących pracy jako blacharz samochodowy występuje w następujących województwach:

 • Pomorskie
 • Zachodniopomorskie
 • Kujawsko-pomorskie
 • Wielkopolskie
 • Lubuskie
 • Dolnośląskie
 • Opolskie
 • Śląskie
 • Świętokrzyskie
 • Małopolskie
 • Podkarpackie

W pozostałych 5 województwach Polski jest równowaga w zakresie popytu i podaży. Czyli ofert pracy jest wystarczająco dla jej poszukujących.

Główne powody deficytu blacharzy samochodowych

Głównymi powodami braków w tym zawodzie są niedopasowane kwalifikacje do rynku pracy. Brak odpowiedniego szkolenia i kursów sprawia, że nie można znaleźć pracy w tym zawodzie. Potrzebne jest odpowiednie szkolnictwo i posiadanie należnego poświadczenia swoich umiejętności. Brak chęci do pracy jako blacharz samochodowy determinuje także niskie wynagrodzenie. Niskiego wynagrodzenia możemy się spodziewać w warsztatach samochodowych. Blacharze samochodowi najczęściej zakładają własne działalności gospodarcze, ponieważ zdecydowanie lepiej się to opłaca. Praca jako blacharz samochodowy jest wybierana rzadko, również ze względu na szkodliwe warunki pracy. By zdobyć większą ilość pieniędzy, blacharze samochodowi decydują się często na pracę w szarej strefie. Niestety jest to częsta przypadłość tego zawodu. Absolwenci szkół często nie podejmują pracy w Polsce. Wyjeżdżają za granicę, by tam pracować i mieć lepsze warunki finansowe.

Brak praktycznych umiejętności i znajomości nowych technik blacharstwa samochodowego

Znalezienie dobrej szkoły w zawodzie blacharza samochodowego to wyzwanie. W większości szkół stosuje się nauczanie teoretyczne, które rzadko łączy się z poznawaniem nowych technologii w zakresie blacharstwa. Poznanie tych technologii jest niezwykle ważne, aby móc znaleźć w przyszłości dobrą pracę. Blacharze, którzy osiadają odpowiednie kwalifikacje, często rezygnują z podjęcia pracy, ponieważ proponowane warunki są nieadekwatne do ich umiejętności i wykształcenia. Jeżeli chcesz wykonywać zawód jako blacharz samochodowy, ucz się również języków. Może okazać się tak, że będziesz zmuszony do wyjechania za granicę w celu poszukiwania lepiej płatnej pracy.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *