Jeżeli zastanawiasz się nad tym co będzie dla Ciebie lepsze pracując jako sprzątaczka – mianowicie praca na etacie czy założenie własnej firmy sprzątającej? To dobrze, że natknąłeś się na ten artykuł. Dzięki niemu lepiej rozważysz obie te opcje zatrudnienia.
Spis Treści
Sprzątaczka – Gdzie możesz szukać zatrudnienia?
W zasadzie prawie wszędzie. Zainteresowane taką pracownicą będą niemal wszystkie firmy, urzędy, kluby, zakłady, instytucje. Samorządy organizują sprzątanie ulic, placów, rowów swoich dróg oraz boisk. Sprzątaczki potrzebne są w firmach produkcyjnych, zakładach usługowych, uczelniach, szkołach, dyskotekach. Oprócz tego każdy bardziej majętny właściciel nieruchomości potrzebuje usług tego typu. Wiele osób prywatnych chętnie zatrudni pomoc do utrzymywania porządku. Do tego o pracę pytać możesz w instytucjach naukowych, laboratoriach, muzeach, teatrach lub innych instytucjach kultury. Trudno wskazać miejsce, gdzie pomoc w sprzątaniu nie jest potrzebna. W każdym z nich panować może zupełnie inna atmosfera oraz wymogi wobec pracownika, który sprząta.
Sprzątaczka – Realia rynku pracy
Dość częstą praktyką jest zatrudnienie sprzątaczek na częściowe etaty. Dowiedz się więcej i przeczytaj Sprzątaczka – Pomoc sprzątająca i warunki pracy w zawodzie sprzątaczki Przeważnie są to osoby, które na co dzień pracują zawodowo, lecz potrzebują sobie dorobić popołudniami lub weekendami. Wielu pracodawców albo zleceniodawców nie ma nic przeciwko temu i chętnie zatrudnia pomoc do sprzątania na takich właśnie warunkach.
Sprzątaczka – Własna firma sprzątająca
Zawsze jednak możesz spróbować swoich sił jako przedsiębiorca w tym zawodzie. Sprawdź też Ile zarabia sprzątaczka? Zarobki sprzątaczki. Nie jesteś wtedy pracownikiem, który słucha poleceń szefa, lecz równoprawnym uczestnikiem wymiany gospodarczej. Umawiasz się ze zleceniodawcą na określony zakres usługi sprzątania. A także na czas i częstotliwość jej wykonywania.
[…] Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/wlasna-firma-sprzatajaca-czy-etat-sprzataczki/ […]