Press "Enter" to skip to content

Content manager na etacie, czy lepiej na własnej działalności?

 

W jakich miejscach możesz pracować jako content manager? Które przedsiębiorstwa chętniej zatrudnią Cię na etat i dobrze zapłacą? A może lepszym rozwiązaniem jest freelancerstwo? Gdzie możesz szukać zatrudnienia? Wszędzie tam, gdzie potrzebny jest internetowy marketing, a zatem i content manager. W dzisiejszych czasach potrzebuje go coraz więcej firmy i branży. Każda firma komercyjna, która zarabia jest skłonna zapłacić dobremu specjaliście za całokształt prowadzenia jego polityki informacyjnej.

Content manager w firmach produkcyjnych, biurach i sklepach

Dlatego wszelkie sklepy, firmy produkcyjne, usługowe lub sportowe będą zainteresowane Twoimi usługami. Nie tylko te komercyjne – fundacje, organizacje pozarządowe, kluby, hobbiści. Oni również potrzebują swojego profesjonalnego potraktowania ich przekazu w internecie. Zatrudnienie znaleźć możesz też w samorządach, instytucjach rządowych, kulturalnych, społecznych, naukowych. Oprócz tego swoich sił próbować możesz w firmach zajmujących się marketingiem internetowym. Firmy reklamowe lub zajmujące się PR.

Etatowy content manager

Większość firmy będzie skłonna zatrudnić content managera jako szefa swojego działu reklamy. W ten sposób zyskujesz w miarę stabilne zatrudnienie. Jednocześnie jesteś dość ściśle związany swoją osobą z konkretną marką. Odpowiedzialny jesteś za prowadzenie polityki informacyjnej swojego pracodawcy. Oraz zobowiązany do lojalności. Na etacie pracować możesz też w firmach reklamowych i marketingowych. Wtedy zlecane Ci są na bieżąco projekty i obsługa konkretnych klientów Twojego pracodawcy.

A może własna działalność?

Etat ma swoje plusy, ale też i pewne ograniczenia. Czy jako content manager możesz pracować też na własny rachunek? Jak najbardziej! Jako jednoosobowa działalność gospodarcza lub po prostu freelancer możesz wykonywać całkiem podobną pracę. Łapiesz wtedy klientów. Wiele mniejszych przedsiębiorstw znacznie chętniej zatrudni Cię w takiej formie do prowadzenia ich polityki informacyjnej. Wykonujesz wtedy swoją pracę w domu oraz rozliczasz się w oparciu o umowy zlecenie lub o dzieło. To daje Ci większą autonomię w doborze projektów i klientów. Prawdopodobnie też zleceniodawca bardziej ufa w Twoją wiedzę i zostawia Ci pole do wyboru środków. Jeśli posiadasz doświadczenie i kapitał, możesz też założyć własną firmę reklamową. Zatrudniając zespół możesz obsługiwać rzeszę klientów, jednocześnie nie będąc związany personalnie z marką. Musisz jednak pamiętać, że content manager jako przedsiębiorca musi zadbać o stały dopływ zamówień oraz obsłużyć bieżące wydatki.

Zawód przyszłości?

Wszystko wskazuje na to, że znaczenie Twojej pracy jako content managera będzie tylko rosło. Prognozy mówiące, że jest to zawód przyszłości mają solidne podstawy. Spora część naszego życia przenosi się do internetu, co powoduje, że większość ludzi spędza tam czas. A to stwarza łatwe i stosunkowo tanie możliwości docierana do odbiorców. Zarówno marketingu jak i propagowanego przekazu. Content manager to specjalista, który wie, w jaki sposób do takich osób dociera. Pracując w ten sposób używasz profesjonalnych technik i sposobów. Twoi klienci i pracodawcy zawsze będą chętni zarabiać, a to możliwe jest poprzez pozyskiwanie klientów. Dlatego Twoja rola nie będzie malała, lecz rosła. To powoduje też dodatkowe wyzwania – konkurencja na tym stanowisku pracy będzie również rosła.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *