Press "Enter" to skip to content

Ile zarabia Content manager?

Czy na zarządzaniu treścią internetową jako content manager można dobrze zarobić? Nie potrzebujesz do tego studiów, lecz umiejętności i wiedzy. Twoja praca wymaga zaangażowania i śledzenia zmieniających się trendów. Czy to przekłada się na zarobki? Ile zarabia content manager?

Od czego zależą Twoje zarobki?

Bardzo wiele czynników. Przede wszystkim istotne są Twoje doświadczenie i umiejętności. To z kolei pośrednio przekłada się na osiągane przez Ciebie wyniki. A te są podstawą do tego, w jaki sposób rozlicza się z Tobą pracodawca. Musisz pamiętać, że content manager to często stanowisko kierownicze – to wpływa na wysokość pensji. Jest ona przez to nieco wyższa niż szeregowego pracownika. Jako content manager możesz pracować stale nad jedną marka lub firmą. Lub oferować swoje usługi w ramach projektów. A zatem na Twoją pensję wpływ ma forma umowy – etat, zlecenie lub zamówienie. Zobacz jaka forma zatrudnienia jest najkorzystniejsza dla content managera. Więcej zarobisz też jako właściciel firmy niż etatowy jej pracownik. Do tego oczywiście wypłata zależy od wielkości projektu, włożonego wysiłku. Oraz mnogości aktywności, które musiałeś w niego włożyć. Do tego dochodzą czynniki rynkowe – rodzaj branży, budżet na marketing oraz typ tego marketingu. Istotne okazują się być region kraju oraz miejsce zamieszkania.

Content manager – Success fee, czyli wynagrodzenie za osiągnięcie celu

Możliwe, że umawiacie się z pracodawcą na stałą pensję, ewentualnie z dodatkową premią za sukces. Niekiedy jednak content managerowie wolą rozliczanie się w systemie success fee. Polega to na tym, że Twoje wynagrodzenie jest bezpośrednio zależne od uzyskanego efektu działań. Czy to w formie prowizji, czy odpalonego procentu. Motywuje to Ciebie do działania i jeżeli jesteś pewny sukcesu, możesz sporo zarobić. Niestety, jeśli projekt okaże się mało dochodowy, taka forma rozliczania się też nie będzie dla Ciebie specjalnie lukratywna. Są więc plusy i minusy.

Duże zróżnicowanie

Jako content manager zarobić możesz naprawdę różnie. Czynniki, które wyżej wymieniliśmy potrafią sporo namieszać w wysokościach pensji content managerów w Polsce. Nie martw się, jednak jeśli boisz się pracy za minimalną krajową – stawki dla content managerów zaczynają się od 2500 zł brutto. Przeważnie zarobisz około 2500 – 5000 zł na rękę. Jednak duże firmy, które potrzebują stałego i rozbudowanego marketingu mogą zapłacić Ci nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie.  

Content manager – mediana zarobków

Według branżowych serwisów, które rokrocznie analizują wysokość zarobków Polaków, jako content manager zarobić możesz przeciętnie 6250 zł brutto. Ta dana to mediana. Wynika ona z faktu, że połowa wszystkich content managerów zarabia w przedziale 4300 – 10 150 zł brutto. Pozostali dzielą się na dwie części, z czego jedna zarabia powyżej, a druga poniżej tego pułapu.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *