Press "Enter" to skip to content

Gdzie możesz szukać zatrudnienia jako broker ubezpieczeniowy?

Praktyka rynkowa pokazuje, że istnieje mało firm, które oferowałyby Ci etatowe zatrudnienie jako broker ubezpieczeniowy. Częściej możesz spotkać takie miejsca pracy, w których oprócz dbania o interesy ubezpieczeniowe klienta, zobowiązany jesteś także do prowadzenia jego księgowości, doradztwa finansowego, prawnego albo pośrednictwa w obrocie gospodarczym. W większych miastach jednak zdarzają się i kilkuosobowe firmy stowarzyszające właśnie brokerów ubezpieczeniowych. Jeśli mieszkasz w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Lublinie albo Poznaniu, możesz się za takimi ofertami rozglądać. Jednak zdecydowana większość brokerów ubezpieczeniowych prowadzi własną działalność gospodarczą. Jeśli jesteś początkujący i na przykład potrzebujesz 2 lat praktyki zawodowej, być może jeden z nich zechce zatrudnić Cię w formie asystenta lub stażysty.

Broker ubezpieczeniowy – Z kim możesz współpracować?

W zasadzie z każdą osobą fizyczną lub podmiotem, które potrzebują profesjonalnej obsługi swoich ubezpieczeń. Praktyka pokazuje, że znacznie częściej do brokerów ubezpieczeniowych zgłaszają się firmy. Małe i średnie przedsiębiorstwa, których nie stać na etatowe zatrudnienie własnego brokera albo prawnika. Za to chętnie za odpowiednia prowizję skorzystają z Twoich usług. Klienci oczywiście miewają różne potrzeby. Osoby fizyczne zazwyczaj mają wątpliwości, którą polisę na życie wybrać albo jak najlepiej ubezpieczyć samochód. Firmy również dbają o dobytek, ale interesuje ich również ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, nieszczęśliwych wypadków albo skutków klęsk żywiołowych (np. rolnicy).

Broker ubezpieczeniowy – własna działalność

Do założenia działalności gospodarczej jako broker ubezpieczeniowy potrzebujesz oczywiście wpisu do rejestru, pozytywnej decyzji PUNU (sprawdź artykuł Broker ubezpieczeniowy – jak zostać?) oraz wykupionej polisy OC. To, co jest zaletą działalności gospodarczej samodzielnego brokera ubezpieczeniowego, to elastyczność i duża autonomia. Nie potrzebujesz w zasadzie koniecznie specjalnego lokalu. Wystarczy Twoje mieszkanie, w którym wyposażony w komputer, skaner i drukarkę możesz obsługiwać interesy swoich klientów. Oczywiście własna siedziba, poczekalnia i automat do kawy dodają nieco powagi. Lecz spotykanie się z klientem na mieście również mieści się w dobrym guście. Do tego przyda Ci się samochód –to znacznie przyśpiesza i ułatwia Twoją codzienną pracę. 

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *