Press "Enter" to skip to content

Ile zarabia broker ubezpieczeniowy? Sprawdź zarobki brokera

Pomoc osobie lub firmie, która gubi się w ofercie towarzystw ubezpieczeniowych, jest bardzo cenna. To dla nich duża wygoda powierzyć Ci odpowiedzialność za korzystne wynegocjowanie oferty oraz dobór warunków. Czy jednak za taką pracę możesz dobrze zarobić? I na co możesz liczyć poza pensją zasadniczą?

Broker ubezpieczeniowy – Od czego zależą Twoje zarobki?

Na to, ile zarobisz w ciągu miesiąca, wpływ ma kilka czynników. Dlatego ciężko jest wskazać konkretną kwotę gdy zapytasz – ile zarabia broker ubezpieczeniowy? Wpływ ma miejsce, w którym pracujesz oraz na terenie, którego porusza się Twój klient- więcej zarobisz w dużym mieście niż w małej powiatowej miejscowości. Większe miasta to też więcej potencjalnych klientów, nie tylko indywidualnych. Ale też instytucji i firm. Mnogie grono klientów powoduje zróżnicowane w ich zapotrzebowaniach. Istotne jest oczywiście też Twoje doświadczenie i staż pracy. Im bardziej się rozwijasz, tym wyrabiasz sobie kontakty, poznajesz ludzi, poznajesz mechanizmy, które rządzą światem ubezpieczeń.

Zarobki zależą od warsztatu – Zarabiaj efektywniej jako broker ubezpieczeniowy

Ulepszasz swój zawodowy warsztat. To wszystko pozwala być Ci efektywniejszym, a tym samym więcej zarabiać. Niekiedy na Twoje zarobki wpływ ma wykształcenie – to szczególnie istotne jeśli jesteś zatrudniony przez firmę brokerską. Również jej wielkość i prestiż ma wpływ na Twoją wypłatę. Mnogość czynników sprawia, że pensja brokera ubezpieczeniowego jest zróżnicowana. Ale pewne pułapy kwot da się wskazać.

Broker ubezpieczeniowy – mediana zarobków

W Polsce przeciętnie zarobisz jako broker ubezpieczeniowy 6400 zł brutto. Ta kwota to mediana, a zatem jest mocno uśredniona. Wynika ona z faktu, że połowa wszystkich brokerów, którzy wzięli udział w badaniu, zarabia w przedziale 4810 zł brutto a 7080 zł brutto. Aż 25 % wszystkich zarabia powyżej tego pułapu. Wynika to z ich doświadczenia i pozycji na rynku. Tacy fachowcy potrafią wyciągać nawet 10 000 zł brutto miesięcznie. Będąc początkującym, nie zdziw się, jeśli Twoja pensja nie dobija od razu do 4810 zł brutto. Taką wypłatę na swoim koncie ogląda co miesiąc kolejne 25 % badanych brokerów.

Broker ubezpieczeniowy – Na co jeszcze możesz liczyć?

Niektóre firmy brokerskie, które mogą Cię zatrudnić, swoim pracownikom oferują kilka dodatków. Zdarzają się dofinansowania wczasów, prywatnej opieki medycznej albo bony towarowe lub kulturalne. Jeśli masz sukcesy, możesz też liczyć na dodatkowe profity. Podstawowe wynagrodzenie może być zwiększone o premie albo prowizje od wyjątkowo udanych transakcji ubezpieczeniowych. Wszystko zależy od tego, w jakiej formie jesteś zatrudniony i na jakie warunki umawiasz się z klientem. 

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *