Press "Enter" to skip to content

Ile zarabia doiciel węży?

Czy kiedykolwiek siedziałeś w swojej pracy, znudzony do łez prostą robotą i zdecydowałeś się rzucić to wszystko, aby wydobywać jad z jadowitych węży? Nie? Na wypadek, gdybyś zmienił zdanie i chciał najpierw sprawdzić wysokość wynagrodzenia, przedstawiamy je poniżej.

Praca doiciela węży

Ponieważ węże nie przeżuwają pokarmu przed jego zjedzeniem, wiele odmian polega na jadzie, który sparaliżuje lub szybko zabije zdobycz, co ułatwi wężowi połknięcie ofiary w całości. Jad może obniżyć ciśnienie krwi, zatrzymać serce, sparaliżować mięśnie, spowodować krwawienie wewnętrzne lub zabić żywą tkankę. Dlatego, jeśli jako doiciel węży zostaniesz ugryziony, możesz śmiało powiedzieć, że potrzebujesz do pracy zabezpieczenia w postaci antidotum. Problem w tym, że antidotum, zwane „antytoksyną”, jest zrobione właśnie z jadu.

Czy praca doiciela węży to dobra praca?

Jako doiciel węży wykonujesz pracę, którą niektórzy ludzie uważają za szaloną, a inni za interesującą, no bo przecież pobierasz jad z jadowitych węży — takich jak węże morskie, żmije, grzechotniki, kobry i miedziogłowce — dzięki czemu jad może być używany przez szpitale i laboratoria produkujące antytoksyny. Jak prezentują się fakty na temat doiciela węży? Sprawdź poniżej:

  • Stanowisko: Doiciel węży
  • Biuro: Laboratorium kontrolowane
  • Opis stanowiska: Pobieranie jadu z węży do wytworzenia antytoksyny
  • Certyfikaty/Wykształcenie: Dyplom z biologii, biochemii lub herpetologii
  • Niezbędne Umiejętności: Znajomość węży, Odwaga do dojenia niebezpiecznych węży
  • Potencjalni pracodawcy: Uniwersytety, Laboratoria Firm farmaceutycznych
  • Zarobki: 2500 USD miesięcznie (Taką pracę i tak prawdopodobnie znajdziesz jedynie w USA)

Jaka jest średnia pensja doiciela węży?

Jest to mała i silnie regulowana branża. Ze względu na ilość wymaganych szkoleń i zapotrzebowanie na usługi, doiciele węży mogą bardzo dobrze zarabiać. Większość tych prac jest opłacana godzinowo. Mediana pensji dla wszystkich zoologów i biologów przyrody wynosi 60 520 dolarów. Strony z ofertami pracy w USA dla profesjonalistów uprawnionych do pobierania jadu węża podają typową roczną pensję w wysokości około 30 000 dolarów. Przy niewielkiej możliwości awansu na wyższe stanowiska (ze względu na ograniczoną liczbę pracowników) będzie to prawdopodobnie średnia i bliska granicy potencjału zarobkowego liczba.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *