Press "Enter" to skip to content

Jak zostać doicielem węży?

Węże — już samo słowo wywołuje u wielu osób dreszcze. Na Ziemi kryje się ponad 2000 rodzajów węży, z których 400 to jadowite, śmiercionośne gady — generalnie są przerażającymi stworzeniami. Większość ludzi wolałaby unikać wszystkich węży. Teraz może to zabrzmieć szalenie, ale są ludzie, którzy decydują się na pracę z wężami — tymi śmiercionośnymi. Nazywa się ich dojarzami węży.

Jak można zostać dojarzem węży? Herpetolog zoolog

Dojarze węży mają szaloną pracę. „Doją” węże z jadu. Oznacza to, że dojarz węży każdego dnia zajmuje się śmiercionośnymi, jadowitymi wężami. To praca, w której odsuwasz palce o milimetry od ostrych, kłów żmij, kobr, koralowców, mamb i grzechotników. Jedno przesunięcie palca i cóż, po wszystkim.

Dlaczego doiciele węży są potrzebni?

Jad węża odgrywa ważną rolę w nauce. Może być stosowany na antytoksyny i leki. Dojarze węży naprawdę robią coś wspaniałego dla świata. Pobierany z nich jad może być użyty do stworzenia antytoksyny. Więc następnym razem, gdy będziesz wędrować po Australii i ugryzie Cię jadowity wąż, nie zapomnij podziękować lokalnemu dojarzowi węży, ponieważ antytoksyna jest jedyną rzeczą, która może uratować ci życie.

Doiciel węży i badania medyczne

Nowsze badania medyczne pokazują, że jad może być stosowany w lekach zarówno w przypadku udarów, jak i nowotworów złośliwych. Jad żmii jest stosowany w leku, który pomaga w leczeniu ofiar udaru mózgu. W miarę kontynuowania badań, kto wie, jak jeszcze inaczej użyjemy jadu.

Niebezpieczne zajęcie doicieli węży

Dojenie węża to niebezpieczne zajęcie, ale ratowanie życia może być całkiem satysfakcjonujące. W ciągu dnia pracujesz w serpentarium. Serpentarium to miejsce, w którym żyją węże. Do pracy usuwasz jadowite węże z ich domów i „doisz” je. Jak to wygląda? Rozciąga się lateks na słoiku i zmusza węża do ugryzienia słoika. Jad jest pozyskiwany na dwa sposoby, poprzez ręczne masowanie gruczołów jadowych lub stymulację elektryczną, która obkurcza mięśnie wokół gruczołów. Oba sposoby powodują, że do słoika wąż wypluwa żółty, śmiercionośny jad. Następnie jad jest liofilizowany i używany lub sprzedawany firmom farmaceutycznym, laboratoriom i uniwersytetom do badań i produkcji.

Co dzieje się w trakcie pobierania jadu?

W trakcie tego procesu węże muszą być monitorowane. Jeśli pobierze się za dużo jadu, jest to niezdrowe dla węża. W serpentarium są skupiska węży. Oznacza to, że dojarz węży musi codziennie doić ich wiele. Za hodowlę węży odpowiedzialny jest również dojarz węży. Więcej węży zwiększa ilość jadu, który można wyprodukować.

Jak zostać dojarzem węży?

Jeśli chcesz zostać profesjonalnym dojarzem węży, musisz mieć dyplom z biologii, chemii, biochemii lub herpetologii (nauka o gadach). Następnie dowiedz się o więcej wężach, z którymi chcesz pracować. Weź udział w kursach ich identyfikacji i obchodzenia się z nimi – zazwyczaj będziesz musiał wyjechać za granicę. Musisz także poćwiczyć obchodzenie się z wężami.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *