Press "Enter" to skip to content

Ile zarabia groomer? Realia zarobków groomera

Czy pielęgnacja zwierząt to zawód, który jest tyleż fascynujący co intratny? Ile możesz zarobić jako groomer? Oraz od czego to wszystko zależy?

Groomer – Predyspozycje zawodowe

Jednym z istotnych czynników, od których zależą Twoje zarobki, są Twoje predyspozycje. A właściwie to, w jakim stopniu je spełniasz. Do pracy profesjonalnego groomera potrzeba sporo cierpliwości i pasji. To składa się na odpowiednie podejście do zwierząt. Musisz rozumieć ich zachowania, być empatyczny. Zarówno wobec zwierząt jak i ich, często wybrednych, właścicieli. Nie możesz też oburzać się na bardzo zaniedbane zwierzęta – właśnie po to do Ciebie trafiły, by tak już dłużej nie było. Pracodawcy i klienci bardzo nie lubią osób nerwowych i niekulturalnych. Dlatego potrzebujesz wyrobienia sobie całej palety zdolności interpersonalnych. Życzliwość, uśmiech, wysoka kultura osobista, ale i asertywność. Do tego musisz być osobą skrupulatną, uzdolnioną manualnie i wykonująca swoje zabiegi z dużą starannością. Nie zaszkodzi też poczucie estetyki – niekiedy wykonujesz z sierścią zwierzęcia prawdziwą sztukę.

Groomer – zarobki

To ile zarabiasz, zależy też od prestiżu i popularności zakładu groomerskiego, w którym pracujesz. Przeważnie klienci pojawiają się falami – wiosenną i jesienną. Związane to z fizjologiczną wymianą sierści przez psa lub kota. Na Twoje zarobki wpływ ma też Twoje doświadczenie, jakość wykonywanej pracy. Oraz ilość tej pracy. Im więcej klientów Was odwiedza, tym zwyczajnie można zarobić więcej. Istotna jest też wielkość ośrodka. Okazuje się, że w mniejszych miejscowościach zarobić możesz około 2500 – 3000 zł brutto. Zainteresowanie jest mniejsze – mieszkańcy prowincji taką rozszerzoną pielęgnację zwierząt traktują jako fanaberię. Zauważalnie inaczej jest w dużych miastach. Tam poziom dbałości o zwierzęta jest zdecydowanie wyższy. Podobnie jak Twoje zarobki. W miastach wojewódzkich zarobić możesz nawet 3500 – 4000 zł brutto.

Groomer – Gdzie zarabia się najwięcej?

Oczywiście na własnej działalności. Choć sam musisz zadbać o prowadzenie lokalu, pozyskiwanie klientów i dyscyplinowanie pracowników. Dochodzą do tego podatki, opłaty, zakup sprzętu i wypłaty. Większość zysków jednak pozostaje w Twojej kieszeni. Możesz zarobić nawet ponad 10 000 zł brutto miesięcznie.

Groomer –  Przykładowe ceny usług

Dość istotnym czynnikiem, który wpływa na to, ile zarabiasz, są ceny. Oczywiście między zakładami groomerskimi istnieje konkurencja, która balansuje ceny. Można więc wykazać pewne przykładowe pule kwot. Kąpiel i spa dla pieska lub kotka przeważnie kosztuje w okolicach 20 – 50 zł. Znacznie droższe jest strzyżenie. Zależy ono od rasy i kosztować może 100 – 300 zł. Jeśli podczas relaksującej kąpieli zastosowane mają być zioła i aromaty, należy doliczyć przynajmniej drugie tyle.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *