Press "Enter" to skip to content

Instruktor tańca i zarobki – Ile zarabia instruktor tańca?

Praca instruktora tanecznego jest bardzo wymagająca, ale też umiejąca przynieść satysfakcję. Zapewne miło jest widzieć, jak kolejna osoba łapie bakcyla i pod wpływem zajęć z Tobą ćwiczy swój talent. Jako instruktor tańca pracować możesz w różnych miejscach, o czym piszemy w osobnym artykule. Jednak za pracę należy się też płaca. O tym, jak ona jest wysoka w tym zawodzie, podpytaliśmy instruktorów tańca i posłużyliśmy się branżowymi serwisami. Oto co ustaliliśmy.

Co ma wpływ na wysokość pensji instruktora tańca?

Instruktor tańca może pracować w różnych miejscach – w instytucjach kultury lub w mediach. W profesjonalnych studiach tanecznych, szkołach nauki tańca lub prowadzić zajęcia z rytmiki w szkole i przedszkolu. Typ zajęcia, kształt umowy o zatrudnieniu oraz zakres obowiązków determinuje pensję. Istotne są też czynniki rynkowe – miasto, jego wielkość, zainteresowanie nauką tańca. No i renoma. Bardzo znani instruktorzy tańca, którzy zrobili karierę medialną, mogą wyciągać bardzo przyzwoite kwoty za swoją pracę. Jak to wygląda przeciętnie?

Mediana zarobków instruktora tańca w Polsce

Według branżowych serwisów przyjmuje się, że przeciętnie instruktor tańca w Polsce zarabia 3510 zł brutto. Brana tu jest pod uwagę każda forma zatrudnienia. Około połowy przedstawicieli tej profesji zarabia w przedziale 3260 – 4420 zł brutto. Ćwierć z nich osiąga więcej – powyżej 4420 zł na miesiąc. Kolejne 25% zarabia jednak mniej niż 3260 zł brutto.

Instruktor tańca i zarobki – Ile kosztuje nauka tańca?

Stawki za naukę tańca określane są albo za pojedyncze lekcje lub za kurs czy cykl. Zazwyczaj w dużym mieście jedna lekcja kosztuje między 20 – 50 zł. To zależy od renomy instruktora tańca i rodzaju tańca. Ci, którym dane było zrobić karierę medialną, za swoje lekcje mogą żądać nawet ponad 100 zł. Ich jakość jednak zazwyczaj nie jest lepsza od tych „tańszych” kolegów po fachu. Oprócz tego na cenę nauki wpływ ma sezon oraz atrakcyjne promocje. Nie istnieje górna granica stawek za lekcję. Wynosi ona tyle, ile chętni są za to zapłacić potencjalni uczniowie. Szerzej o tym, jak wygląda nauka tańca poczytać możesz w innym naszym artykule.

Instruktor tańca jako pedagog – zajęcia z rytmiki

Jako instruktor tańca możesz też pracować z dziećmi na świetlicy, w szkole lub przedszkolu. Oczywiście, jeśli masz odpowiednie uprawnienia pedagogiczne. Zajęcia z rytmiki są jednej z najczęściej wybieranych przez placówkę oświatową. To, ile za nie Ci zapłacą, ustalacie indywidualnie. Możesz umówić się przykładowo na 100 zł za jedną grupę dzieciaków w ciągu tygodnia. Albo wybrać zapłatę od każdej lekcji. Podobnie jak inni instruktorzy tańca, nauczyciele rytmiki zarabiają około 3000 zł brutto miesięcznie.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *