Press "Enter" to skip to content

Ile zarabia ochroniarz? Sprawdź zarobki ochroniarza

 

Od czego zależą Twoje zarobki w pracy jako ochroniarz? Te uzależnione są oczywiście od Twoich własnych cech i predyspozycji. Podstawowe kryterium to posiadana (lub nie) przez Ciebie licencja. Jej zakres, umiejętności dodatkowe, doświadczenie i staż. Znacznie więcej rzecz jasna zarobisz posiadając takowe uprawnienia. Podobnie jak zarobki różnią się w zależności od branży i charakteru zatrudnienia. Najmniej zapłacą Ci supermarkety i centra handlowe. Nieco lepiej banki, a najwięcej zarobisz ochraniając VIP – y. Podobnie okazuje się, że istotny jest region kraju, wielkość miasta. A także poziom skomplikowania akcji.

Ochroniarz bez kwalifikacji

W takim wypadku zarobisz najmniej. Mediana zarobków na stanowisku pracownika ochrony bez kwalifikacji wynosi 1420 zł netto. Mediana jest wynikiem tego, że połowa wszystkich tego typu pracowników zarabia w przedziale 1345 zł netto  a 1760 zł netto. A zatem tego typu zatrudnienie to dopiero początek kariery, a zarobki są stosunkowo niskie.

Ochroniarz – Kwalifikowany pracownik ochrony

Znacznie więcej zarobisz, jeśli masz wyrobioną dowolną licencję. Oczywiście i wtedy zarobki zależne są od miejsca pracy. Niemniej pewne wyliczenia można podać. A publikują je portale zajmujące się wysokością zarobków Polaków w różnych zawodach. Okazuje się, że ochroniarz z licencją zarobi przeciętnie w Polsce 3300 zł netto. A zatem mamy średni wzrost wynagrodzenia o około 2000 zł między pracownikami ochrony z licencją i bez.  

Ochroniarz – Gdzie zarabia się najwięcej?

Istotny okazuje się też region kraju. Przeciętnie najwięcej zarobisz w województwach mazowieckim, wielkopolskim i opolskim. Najmniej w kujawsko pomorskim, świętokrzyskim oraz podkarpackim. Jeśli chodzi o duże miasta – przoduje oczywiście Warszawa. Niewiele ustępują jej Wrocław, Poznań, Opole, Kraków i Gdańsk.

Ochroniarz – Stawki w zależności od akcji

Pracownicy ochrony często zatrudniani lub wynajmowani są na godziny. Tak też kształtują się ceny tego typu usług z punktu widzenia klienta. Poziom niebezpieczeństwa, wartość chronionego mienia albo waga osobistości wpływają znacząco na to, ile zarobisz. Jeśli pilnujesz placu budowy, przeważnie zarobisz około 2 – 6 zł za godzinę. Więcej, jeśli to obiekt handlowy – wtedy godzina Twojej ochrony kosztuje 6 – 8 zł. Jeszcze więcej zarobisz w grupach interwencyjnych – 7 – 13 zł za godzinę. Ochraniając konwój pieniężny – 8 – 20 zł za godzinę. Imprezę masową – już 25 do nawet 100 zł za godzinę. Najwięcej płacą za swoje bezpieczeństwo VIP – y. Nawet 50 – 500 zł za każdą godzinę.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *