Press "Enter" to skip to content

Ile zarabia petsitter?

Ile możesz zarobić w tej pracy? To bardzo złożona kwestia. Wszystko zależy od rodzaju wykonywanych przez Ciebie usług, ich zakresu, ilości klientów i czasu poświęcanego na pracę. Pytaniem jest też, na ile masz stałych klientów a jak dużą część stanowią doraźne usługi. Nie w każdym miesiącu masz ta samą ilość klientów. Ma miejsce sezonowość – bardziej gorące okresy to przeważnie wakacje, święta czy przełom roku. Wtedy jest więcej klientów i skłonni są też więcej zapłacić – nawet dwu czy  trzykrotnie więcej. Pojawiają się przy tym problemy logistyczne. O ile nadmiar pracy papierkowej czy fizycznej możesz wykonać po prostu więcej się wysilając. O tyle zajmowanie się naraz kilkoma psiakami ulokowanych w oddalonych punktach w mieście jest bardziej utrudnione. Małe piwo, jeśli to tylko kwestia ich karmienia lub pójścia na spacer. A jeśli znajdzie się kilku klientów, którzy jednocześnie chcą żebyś zajmował się ich zwierzętami w domu? Musisz zadbać o grafik i względy logistyczne.

Petsitter – stawki i kwoty

Wpływ na Twoje zarobki mają oczywiście pobierane przez Ciebie stawki. Ile możesz zażądać? Oczywiście to zawsze kwestia uwarunkowań rynkowych. Musisz być konkurencyjny, ale jednocześnie uwzględniać bardziej wyszukane wymagania klientów. Ci z kolei chętniej zapłacą więcej, jeśli będziesz w ich oczach obiecujący pod względem kompetencji i doświadczenia. Tak to się kręci. Jakie są stawki w tej pracy? Proste rzeczy – wyprowadzanie na spacer, wizyta w celu nakarmienia albo pozostawienie psa pod Twoją opieką w domu to koszt od 15 do nawet 100 zł na godzinę. Stawka różni się w zależności od pory dnia, dnia tygodnia czy np. wystąpienia świąt. Jeśli w Boże Narodzenie, zamiast świętować, musisz zajmować się psem klienta, masz prawo zażądać więcej. Tak samo, jeśli zlecenie jest „last minute”. Odpłatne jest pozostawienie psa np. na weekend – około 300 zł. Podobnie, jeśli to Ty nocujesz w domu klienta i doglądasz potrzeb zwierzęcia. Inne stawki obowiązują wobec psów dorosłych, inne wobec szczeniąt. Jeszcze inne, gdy zwierzę jest chore i wymaga pomocy w fizjologii czy karmieniu. Klient też powinien zapłacić Ci za transport psa oraz dojazd do jego mieszkania. Tak naprawdę trudno określić konkretną kwotę, jaką zarabia w Polsce petsitter. Bywają miesiące tłuste i chude.

Petsitter – umowa to podstawa

Staraj się sporządzać umowę z klientem. O ile jednorazowe wyjście na spacer nie zawsze tego wymaga. O tyle zabezpiecza Cię to przed niedomówieniami czy wręcz nieuzasadnionymi zarzutami klienta. umowa może mieć swój szablon, a w niej opisane konkretne usługi, sposoby ich wykonywania, czas trwania i stawki. Formalizacja wzajemnych relacji z klientem zabezpiecza jeszcze przed jednym zjawiskiem. Niektórzy klienci zwyczajnie podrzucają psy i koty petsitterom, by się ich pozbyć lub zniknąć na dłużej niż opłacony weekend.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *