Press "Enter" to skip to content

Ile zarabia ślusarz?

Jeżeli jesteś osobą, która nie stroni od majsterkowania. Lubisz budować i tworzyć nowe rzeczy. Zadów ślusarza będzie dla Ciebie fantastycznym rozwiązaniem. Jest to jeden, z najstarszych zawodów na Ziemi. Ślusarze znani byli już w starożytności. Będąc ślusarzem, nie zajmujesz się tylko dorabianiem kluczy i otwieraniem zatrzaśniętych drzwi. To praca, w której potrzebna jest wiedza i sporo umiejętności. Zakres kompetencji ślusarza to głównie obróbka metali. Istnieje kilka specjalizacji w tym zakresie. Każda z nich zajmuje się odrębnymi zagadnieniami, związanymi z obróbką metali.

Praca dla ślusarza

Gdzie można znaleźć pracę jako ślusarz? Pracą można znaleźć w firmach produkcyjnych wyroby metalowe. Od najróżniejszych części zamiennych poprzez różnego rodzaju narzędzia czy półfabrykaty. Wykwalifikowany ślusarz bez trudu znajdzie racę w przemyśle maszyn samochodowych lub w firmach produkujących sprzęty AGD. Doświadczeni ślusarze często decydują się na otwarcie własnego punktu.

Zawód ślusarz

Praca na stanowisku ślusarza to dobra decyzja. Dzięki tej pracy możesz osiągnąć satysfakcjonujące zarobki. Zawód ślusarza jest zawodem deficytowym. Znaczy to, że nie ma wykwalifikowanej kadry do pełnienia tego zawodu. Pracodawcy poszukują odpowiednio wykwalifikowanych ślusarzy. Są w stanie zaoferować im bardzo dobre warunki. Odnosi się to jednakowo do naszego rodzimego, polskiego rynku pracy. Podobnie jest za granicą. W związku z tym praca na stanowisku ślusarza jest atrakcyjna. Będąc zawodowym ślusarzem, masz bardzo ważną wiedzę na temat wyrobów z metalu. Będziesz mógł wytwarzać części zamienne, narzędzia. Naprawianie maszyn i solidna konserwacja nie będzie dla Ciebie żadnym problemem.

Zarobki ślusarza

Rzemieślnicy na stanowisku ślusarza, otrzymują pensję na poziomie 3500 zł. Jest to bardzo uśredniona pensja. Miejsc na stanowisku ślusarza może być kilka. Wyróżniamy takich ślusarzy jak:

  • Ślusarz konstrukcji stalowych – do jego obowiązków należy wykonywanie konstrukcji stalowych. Zadania takie jak: cięcie i dopasowanie kształtem prętów oraz ich łączenie za pomocą spawania;
  • Ślusarza urządzeń komunalnych i ślusarz sprzętu domowego – jest to typowa złota rączka. Pomoże nam w przypadku awarii sprzętów domowych oraz naprawi zamek w drzwiach, zasuwę czy zawiasy;
  • Ślusarz samochodowy – pracuje w warsztacie samochodowym. Może nawet nie będziesz wiedział, że skorzystasz z jego usług. To on naprawia proste mechanizmy w nadwoziu. Demontuje mechanizmy i wymienia uszkodzone elementy;
  • Ślusarz wyrobów artystycznych – dzięki niemu możemy zobaczyć na własne oczy przepiękne odtworzone rzeczy codziennego użytku z dawnych epok. Dodatkowo wykona piękne ozdoby z metalu. Ozdoby takie jak: żyrandole, okucia artystyczne, klamki czy świeczniki.

Zarobki różnią się od rodzaju wykonywanych usług. Na różnicę wpływa również województwo, w jakim wykonywane są usługi. Wielkość firmy, w jakiej jesteśmy zatrudnieni ma również ogromne znaczenie. Więcej zarobimy, będąc zatrudnieni w większych fabrykach, niż w małych przedsiębiorstwach. Co drugi ślusarz otrzymuje zarobki w widełkach kwotowych od 3420 zł do 5160 zł.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *