Press "Enter" to skip to content

Ślusarza urządzeń komunalnych i ślusarz sprzętu domowego

Profesja ślusarza urządzeń komunalnych i sprzętu domowego ma bardzo wiele twarzy. Osoby pracujące na tym stanowisku to prawdziwe złote rączki. Dlaczego? Tacy fachowcy będą pomocni w utrzymaniu naszego sprzętu domowego w pełnej sprawności. Gdy zepsuje się nam maszyna do szycia, robot kuchenny czy pralka z pomocą może przyjść właśnie ślusarz.

Praca jako ślusarz sprzętu domowego

Oczywistym jest wzywanie ślusarza do zablokowanego zamka w drzwiach lub korzystanie z ich usług, w przypadku dorobienia kluczy. Jednak ślusarz można pomóc nam również przy prostych elementach, takich jak naprawa zawiasów czy też zasuw. Dodatkowo pomogą w konserwacji i dbaniu o dobry stan techniczny instalacji wodnokanalizacyjnej. Pomogą w przypadku zapowietrzenia się grzejnika czy w izolacji instalacji gazowych.

Czym zajmuje się ślusarz urządzeń komunalnych?

Fachowiec o tej specjalizacji ma szerokie pojęcie o naprawie różnych domowych przedmiotów codziennego użytku. Dodatkowo powinien mieć umiejętności typowej złotej rączki. Czyli zawieszenie, zamontowanie czy wywiercenie czegoś. Lutowanie i nitowanie też powinno być całkiem nieźle opanowane przez takiego fachowca. Podstawowa wiedza z zakresu elektroniki czy hydrauliki nie powinna być czymś obcym. Taki fachowiec po przyjściu do domu, powinien umieć poradzić sobie z każdą usterką. Dodatkowo wiedza i znajomość zasad elektrotechniki jest równie ważna. Ślusarzowi możemy zlecić podłączenie silnika czy naprawę grzałki.

Narzędzia ślusarza urządzeń komunalnych i sprzętu domowego

Podstawowym wyposażeniem każdego ślusarza będą narzędzia, które umożliwią mu jego pracę. Ślusarz urządzeń komunalnych i sprzętu domowego spotka się z takimi zadaniami jak budowanie prostych konstrukcji stalowych. Do tego możemy zaliczyć wytworzenie bram czy ogrodzeń. Ślusarzowi możemy zlecić też zabudowanie okna kratami, jeżeli mieszkamy na parterze i boimy się o swoje bezpieczeństwo. W jego pracy wykorzystuje się narzędzia manualne, jak i te zasilane elektrycznie. Będą to więc różnego rodzaju wiertarki, szlifierki czy spawarki. Z manualnego sprzętu, jaki powinien znaleźć się na wyposażeniu ślusarza, można wyliczyć: zestaw pilników, nożyce, poły do cięcia metali, imadło, przebijaki, wiertła, skrobaki i nożyce gilotynowe. Oprócz tego jeszcze młotki, wycinaki i sprawne posługiwanie się przyrządami pomiarowymi. Wszystkie przyrządy, jakimi operuje ślusarz, powinny być wykonane z wysoką precyzją. Tak samo, jak usługi, które nam oferuje.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *