Press "Enter" to skip to content

Ile zarabia taksówkarz? Sprawdź zarobki taksówkarza

Praca taksówkarza kojarzy się z codziennymi wyzwaniami. Mnóstwo spotykanych ludzi, wysłuchanych historii i nieprzespanych nocy. Czy taka praca jest równie intratna jak wymagająca? Sprawdź, nasze ustalenia. Opowiemy Ci o tym, ile zarobisz jako taksówkarz oraz jakie są koszty pracy w tym zawodzie.

Od czego zależą zarobki taksówkarza?

Bardzo trudno uśrednić zarobki taksówkarza. To, ile będziesz zarabiał zależy od wielu czynników i okoliczności. Przede wszystkim wpływ ma miejsce, w którym pracujesz. Wielkość miasta lub gminy. Zarobki zmienne są też w zależności od korporacji, do której należysz. Istotne jest też, w jakich godzinach pracujesz. Oraz pora roku – przykładowo latem ludzie chętniej spacerują niż korzystają z podwózki. Te okoliczności mają wpływ na to ile otrzymujesz pieniędzy od klientów. Jednak to, ile zarobisz w dużej mierze zależy od kosztów pracy, którymi jesteś obarczony. Opowiemy Ci o tym za chwilę.

Taksówkarz – ile zarabia?

Pojawienie się konkurencji w postaci przewoźników oraz dopuszczenie pojedynczych taksówkarzy zmieniło nieco reguły gry. W ten sposób konkurencja, z którą musisz się mierzyć jest większa. A to powoduje, że mniej klientów przypada właśnie na Ciebie. A zatem zarobisz nieco mniej niż kilka lat temu. Pracując około 8 – 10 godzin na dobę średnio zarobisz około 4000 – 5000 zł. To jeśli stoi za Tobą korporacja. Nie zawsze gorzej, ale mniej stabilnie jest gdy pracujesz samodzielnie. Wtedy Twoje zarobki wahać się mogą między 500 a 4000 zł.

Taksówkarz – Jakie ponosisz koszty?

Jednak praca taksówkarza to nie tylko wrażenia i zarobki, ale też i koszty. Potrafią one bardzo wyraźnie zredukować Twój miesięczny uzysk. Wymieńmy kilka z nich:

– opłata dla korporacji – to część pieniędzy, którą musisz oddać korporacji. Przeciętnie jest to 700 zł na miesiąc, choć bywa, że i 1600 zł. Piszemy o tym szerzej w naszych pozostałych publikacjach.

– opłaty na ubezpieczenie zdrowotne i ZUS – to coś, co czeka każdego przedsiębiorcę. Nie inaczej jest z taksówkarzami. Jeżeli to Twoja pierwsza działalność, przez 6 miesięcy płacić będziesz ulgowe 350 zł. Następnie przez dwa lata około 550 zł, a potem już nawet 1200 zł.

– paliwo – samochód, którym wozisz klientów nie jeździ na wodę. Paliwo do niego też kosztuje. Jego cena zmienia się w zależności od czynników rynkowych. Przeważnie jednak zapłacisz około 1500 – 2000 zł miesięcznie za samą benzynę.

– terminal płatniczy też kosztuje – niestety, często operator systemu terminalu płatniczego żąda za każdą transakcję stosowną prowizję,

– utrzymanie samochodu – Twoje auto to Twoja siedziba, biuro i narzędzie pracy. Dlatego musi działać i wyglądać perfekcyjnie. To kosztuje. Zwyczajowa wymiana oleju, myjnia lub drobne naprawy zwykle wynoszą około 500 zł na miesiąc. O ile samochód nie wymaga gruntowniejszych napraw lub poprawy wizualnej.

– ubezpieczenia – te samochodowe są wyższe dla taksówkarzy. Komplet OC + AC + NNW to rocznie koszt około 3000 zł.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *