Press "Enter" to skip to content

Jak wygląda praca taksówkarza?

Chyba nie ma nikogo, kto chociaż raz nie korzystałby z usług taksówkarza. Stacjonują oni w często odwiedzanych przez ludzi miejscach, oferują szybki i komfortowy dojazd w wybrane miejsce. To niekiedy naprawdę zbawienna pomoc. Czy zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób taksówkarz pracuje?

Taksówkarz – predyspozycje zawodowe

Przede wszystkim to praca dla Ciebie jeśli świetnie prowadzisz samochód i masz orientację w terenie. Musisz mieć odpowiednie wyczucie do jazdy oraz stopniować pośpiech z bezpieczeństwem. Taka praca to też ciągły kontakt z bardzo różnymi ludźmi. Nie wszyscy są bardzo rozmowni. Niekiedy mają problemy osobiste, zdrowotne, a nawet bywają nietrzeźwi. Innym razem klient bardzo domaga się towarzystwa i rozmowy – nie możesz go zniechęcać. Musisz po prostu lubić ludzi i być ich ciekawym. Wtedy ten element Twojej pracy nie będzie Cię męczył. Oprócz tego praca wymaga naprawdę sporej cierpliwości – korki, oczekiwania. A także uczciwości.

Jak wygląda praca taksówkarza?

Twoim głównym zadaniem będzie oczywiście dowożenie pod wskazany przez niego adres. Choć zdarza się, że przewozisz nie osobę, lecz zleconą przez niego rzecz. Nie ma potrzeby się na to oburzać – taka jazda to też zarobek. Musisz przy tym uzbroić się w cierpliwość – niekiedy będziesz miał ciągły dopływ klientów. Innym razem oczekiwanie na kolejną jazdę może się dłużyć. Może zdarzyć się, że danego dnia lub nocy więcej czasu spędzisz na czekaniu niż jeżdżeniu. To pokazuje, że praca taka odbywa się w różnych godzinach. Zazwyczaj masz je w miarę sztywno ustalone. Jednak im więcej pracujesz, tym więcej potencjalnie zarobisz. Do tego musisz mieć świadomość, że taksówkarz jest potrzebny cały czas. Przez całą dobę i w każde święto. Nie ma wolnego w Boże Narodzenie lub Sylwestra. Wtedy właśnie może być najwięcej klientów. To wszystko powoduje, że pracować będziesz często dłużej niż owe 8 godzin. 10 – 12 godzin na dobę w tym zawodzie nie jest niczym niezwykłym. Zwłaszcza w dużych miastach.

Taksówkarz – Lepiej w dzień czy w nocy?

Obie formy mają swoje zalety. Praca w dzień jest zazwyczaj bardziej bezpieczna – potencjalni bandyci boją się światła dnia i jest też więcej klientów. Jednak dzienny tryb życia sprawia, że często stoisz w korkach. Nocą klientów jest nieco mniej, lecz zazwyczaj wybierają dłuższe trasy. Te przebiegają na mniej ruchliwych o tej porze ulicach. Kursy nocne też są odpowiednio droższe. Niestety wtedy znacznie łatwiej o przygody z przestępcami – musisz uważać na napady, przepychanki albo próby kradzieży.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *