Press "Enter" to skip to content

Ile zarabia zaopatrzeniowiec?

Liczba miejsc, w których możesz pracować jako  zaopatrzeniowiec jest naprawdę pokaźna, lecz poziom wymagań co do Twojej kandydatury na to stanowisko będzie zależny od powagi i istotności stałej dbałości o zaopatrzenie. Jak zatem być dobrym zaopatrzeniowcem? I ile możesz w takiej pracy zarobić?

Zaopatrzeniowiec – predyspozycje zawodowe

Praca zaopatrzeniowca to stały ruch. Ciągle coś gdzieś się przenosi, umieszcza albo ładuje. Musisz wiele się sfatygować i zapamiętywać. Umiejscowienie paczek, towarów oraz sprzętu. A także pamiętać o terminach, umówionych dostawach, kodach w systemie komputerowym. Stąd predyspozycje do tej pracy są wymagające zarówno od Twojej krzepy fizycznej, jak i od charakteru i zdolności umysłowych. To praca zdecydowanie dla osób o dobrym zdrowiu – choć w dźwiganiu pomagają wózki widłowe, windy lub inne maszyny transportowe. Nie zmienia to faktu, że potrzebny jest mocny wzrok, dobry słuch, prawidłowe rozróżnianie barw oraz niezakłócona koordynacja wzrokowo – ruchowa z utrzymywaniem równowagi na czele.

Zaopatrzeniowiec i odporność na stres

Do tego dobry zaopatrzeniowiec to osoba odporna na stres, potrafiąca szybko i analitycznie oraz organizacyjnie myśleć. Przyda się spostrzegawczość w wyłapywaniu błędów w dokumentacji, łatwość obsługi komputera i programów typowych dla magazyniera lub logistyka. Oczywiście musisz wykazywać się odpowiedzialnością – na Twojej głowie jest towar, dopinanie umów i dbanie o stałe dostawy. Zaniedbania w tym względzie mogą powodować straty dla firmy.

Zaopatrzeniowiec – co może przeszkadzać w zawodzie?

Analogicznie istnieją też czynniki, które będą przeszkadzać w wykonywaniu tej pracy. Tyczy się to przede wszystkim niepełnosprawności ruchowej, wzrokowej oraz słuchowej. Pewne drobne dysfunkcje nie kolidują w znaczący sposób w tej pracy, jednak poważne zaburzenia widzenia barw, słuchu oraz intelektualne raczej dyskwalifikują.

Zaopatrzeniowiec – ile możesz zarobić?

Wedle badań mediana zarobków zaopatrzeniowca w Polsce wynosi 4170 zł brutto. tym samym około połowa wszystkich badanych pracowników tego typu zarabiała w 2020 roku w przedziale 3450 zł brutto a 5560 zł brutto. Jedna czwarta z kolei nawet więcej niż 6000 zł. Oczywiście dokładne zarobki zależą od firmy, w której jesteś zatrudniony. Tego, jak szeroki jest zakres Twoich obowiązków, jakie masz doświadczenie i pozycję w firmie.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *