Press "Enter" to skip to content

Jak zostać zaopatrzeniowcem?

Zaopatrzeniowiec, czy inaczej bardziej nobilitująco – specjalista ds. zaopatrzenia, to pracownik firmy handlowej, usługowej albo jakiejkolwiek instytucji, która stale zakupuje materiały i rekwizyty do swojej pracy. Twoim zadaniem jest wtedy dbanie o fizyczne dostawy potrzebnych zasobów, logistykę tego procesu, składanie zamówień, kontaktowanie się z dostawcami, hurtowniami i kontrahentami. Na Twojej głowie leży też niekiedy obsługa magazynu, dozorowanie działań innych pracowników oraz sporządzanie dokumentacji. Czy do takiej pracy potrzebne jest wykształcenie? Jak zostać zaopatrzeniowcem w dowolnej firmie potrzebujących takich specjalistów?

Zaopatrzeniowiec – wymagania pracodawców

W ofertach pracy na stanowiska zaopatrzeniowca przewijają się wymogi związane bezpośrednio z wykonywanymi czynnościami. Pracodawcy poszukują osób operatywnych, najlepiej doświadczonych w handlu lub logistyce.

Zaopatrzeniowiec i logistyka

Koniecznym warunkiem jest posiadanie prawa jazdy, przynajmniej kategorii B a najlepiej także i C. Dość istotna jest też znajomość języków obcych – w wielu firmach zaopatrzenia pozyskuje się z innych krajów, a z kontrahentami zagranicznymi trzeba się jakoś komunikatywnie porozumiewać. Inną ważną umiejętnością jest zdolność do obsługi programów komputerowych takich jak bazy danych, do obsługi kas fiskalnych albo typowo zaprojektowanych pod daną instytucję. Musisz przynajmniej przejawiać nadzieje, że szybko się tego nauczysz podczas wewnętrznych szkoleń. Mile widziana jest także w miarę pobieżna, ale oparta na ważnych szczegółach znajomość przepisów prawa. W niektórych firmach pracodawcy będą oczekiwali znajomości podstaw prawa cywilnego, handlowego bądź ustawy o utylizacji odpadów. Dla pracodawców istotne będą Twoje zdolności organizacyjne, umiejętność prowadzenia negocjacji, zdolność do samodzielnej efektywnej pracy oraz wielozadaniowości.

Zaopatrzeniowiec – czy potrzebne wykształcenie?

Na ogół pracodawcy nie wskazują w wymaganiach jakiegoś konkretnego kierunkowego wykształcenia. Bardziej interesują ich Twoje umiejętności, dyspozycyjność, zaangażowanie i ewentualne dotychczasowe doświadczenie w podobnej pracy. Będą jedynie wspominać o przynajmniej średnim wykształceniu. Ono również może być atutem – dobrym podglebiem do takiej pracy jest ukończenie technikum handlowego, logistycznego albo spedytorskiego.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *