Press "Enter" to skip to content

Jak zostać asystentką stomatologiczną?

Żeby stać się asystentką stomatologiczną, oprócz przejścia odpowiedniego przeszkolenia ważne są również cechy charakteru. Asystentkę stomatologiczną powinna cechować nienaganna prezencja, dokładność, sumienność. Dodatkowo asystentka stomatologiczna jest swego rodzaju menadżerem gabinetu. To ona pomaga lekarzowi w pracy. Przygotowuje również gabinet i dba o jego wygląd wizualny. Asystentka stomatologiczna musi lubić czystość i mieć poczucie estetyki. Dzięki niej usługi w gabinecie dentystycznym zyskują na jakości.

Cechy asystentki stomatologicznej

Praca asystentki stomatologicznej wiąże się z kontaktem z ludźmi. Przez co asystentka stomatologiczna musi łatwo nawiązywać kontakty. Dobrze, gdy jest to osoba przyjacielska i uśmiechnięta. Doda to pacjentom pewności siebie. Szczególnie jeżeli chodzi o tych młodszych pacjentów. Czasem trzeba po prostu zgadać dziecko, żeby usiadło na fotel. Asystentka stomatologiczna musi mieć podejście do ludzi. Każdego odpowiednio przywitać i odprawić z uśmiechem. Żeby móc w ten sposób pracować z ludźmi, potrzebna jest też pewność siebie i odrobina charyzmy. Osoby pogodne i optymistyczne świetnie sprawdzą się w roli asystentki stomatologicznej. Rozładowanie stresu przed zabiegiem, daje często pacjentowi większą satysfakcję, niż samo wyleczenie zęba.

Asystentka stomatologiczna kwalifikacje zawodowe

Jeżeli chcesz zostać asystentką stomatologiczną, musisz mieć odpowiednie kwalifikacje. Należy ukończyć kurs w szkole policealnej. Chcąc dobrać jak najlepiej szkołę, zawsze sprawdź ilość zajęć praktycznych. Program nauczania jest bardzo ważny. Praca asystentki stomatologicznej to spełnianie pewnych norm i procedur w gabinecie. Dzięki temu, że w szkole będzie więcej zajęć praktycznych, zyskasz lepsze doświadczenie i wykształcenie. Łatwiej będzie Ci znaleźć odpowiednią pracę. Będziesz też bardziej przygotowana do zawodu. Nauka w zawodzie asystentka stomatologiczna powinna skupiać się tak samo na poznaniu teorii, jak i praktyki. Zazwyczaj taki kurs na asystentkę stomatologiczną trwa rok. Są to dwa semestry, które przygotują Cię do egzaminu zawodowego. Po pomyślnym przejściu przez egzamin teoretyczny i praktyczny zyskasz dyplom i tytuł asystentki stomatologicznej.

Gdzie szukać pracy jako asystentka stomatologiczna?

Pracy możesz szukać w prywatnych i publicznych gabinetach dentystycznych. Możesz też znaleźć pracę w dużych klinikach stomatologicznych. Jeżeli znasz języki obce, możesz szukać pracy za granicą. Zawód asystentki stomatologicznej cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko w Polsce.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *