Press "Enter" to skip to content

Magazynier – etat czy własna firma?

Magazynierzy okazują się pożądanym typem pracownika. W dobie rosnącego obrotu handlowego nie wydaje się to być niczym zaskakującym. Jeśli pytasz, gdzie najlepiej szukać takiej pracy, tutaj jest nasza odpowiedź. A może dobrym pomysłem byłaby własna działalność?

Magazynier – Gdzie możesz szukać zatrudnienia?

We wszystkich firmach, które zajmują się magazynowaniem. Lub do swojej normalnej działalności potrzebują magazynów, miejsc przeładunku i kolportażu. Zatem o zatrudnienie możesz starać się w hurtowniach, sklepach, galeriach handlowych. Jako magazyniera chętnie przyjmą Cię w sklepach internetowych, które posiadają całe zaplecze z tym związane. Oczywistym kierunkiem jest też dowolna firma kurierska lub poczta. Magazynierzy przydadzą się w portach, na lotniskach, a także w zakładach produkcyjnych. Także rolnicy, producenci żywności, zajmujący się hodowlą i ubojem zwierząt również potrzebują przechowywać swoje towary. A także jest obsługiwać logistycznie. Wszędzie tam możesz starać się o zatrudnienie.

Magazynier – O czym wspomnieć w CV?

Jeśli jest to Twoja pierwsza praca, ważne, abyś starał się sprawić wrażenie osoby zaangażowanej i niebojącej się wyzwań. Dużym atutem jest w miarę komunikatywna znajomość języka obcego – towary niekiedy przychodzą właśnie zza granicy. Zaopatrzone w dokumentację, która nie zawsze jest po polsku lub nawet po angielsku. Jeśli masz już jakieś doświadczenie w pracy w magazynie, warto, abyś nie pisał o tym ogólnikowo. Dbanie o towar lub przeładowywanie go nie brzmi zbyt przekonująco. Pracodawca powinien czuć się przekonany, że wykonywałeś swoją pracę należycie i wiesz, na czym ona polega. Wspomnij, że sprawdzałeś zgodność etykiet z dowodem nadania, kontrolowałeś daty ważności, pilnowałeś prawidłowych warunków przechowywania – temperatura, poziom wilgoci.

Magazynierzy potrzebną profesją

Produkcja i konsumpcja wzrastają z roku na rok. A to pokazuje, że potrzebne są magazyny i osoby do rozlokowywania towarów. Polacy znacznie więcej kupują za pośrednictwem mediów niż jeszcze kilka lat temu. Wszystko to sprawia, że jako magazynier jesteś potrzebną osobą w gospodarce. W samym województwie wielkopolskim w 2016 roku stopień zatrudnienia wśród tego zawodu wzrósł o niemal 10 punktów procentowych. Optymistyczne jest też to, że niemal wszyscy magazynierzy w praktyce zatrudniani są w oparciu o umowę o pracę.

Magazynier – własna firma

Jeśli już posiadasz własny magazyn (lub lokal, który mógłby pełnić taką rolę), zawsze możesz pomyśleć o jego komercyjnym wykorzystaniu. Wynajem albo współpraca z podmiotami, które potrzebują magazynu i profesjonalnej obsługi towaru mogą okazać się bardzo lukratywne. Wiele firm może produkować i sprzedawać, lecz nie ma gdzie tego magazynować. Wybudowanie własnego zaplecza to czas i pieniądze, które potrzebuje już dzisiaj. Współpracować możesz nie tylko z sektorem produkcyjnym. Twojej usługi potrzebować mogą firmy farmaceutyczne, naukowe, a nawet samorządy.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *