Press "Enter" to skip to content

Magazynier – ile zarabia?

Czy na ciężkiej i odpowiedzialnej pracy magazyniera można dobrze zarobić? Czy wykazując zaangażowanie i chęci rozwoju zawodowego, doczekasz się odzwierciedlenia tego w zarobkach? Sprawdziliśmy dane podawane przez branżowe portale. Okazuje się, że jako magazynier możesz dość nieźle zarobić. Jeszcze więcej, jeśli uda Ci się awansować.

Od czego zależy wysokość pensji magazyniera?

Przede wszystkim zależy od Twojego stażu pracy oraz wielkości magazynu. Im dłuższym doświadczeniem możesz się pochwalić, tym większa szansa, że Twoje stanowisko jest lepiej opłacane. Opowiemy Ci o tym za moment. Istotne jest też co dany magazyn przechowuje oraz z kim współpracuje. Więcej zarobisz, jeśli jest to Twój prywatny magazyn, który udostępniasz na przykład sieci sklepów albo firmie kurierskiej. Większe magazyny mają znacznie większy ruch i listę współpracowników. Nieco mniej z kolei zarobisz w małym magazynie na prowincji, który przechowuje zaopatrzenie dla pojedynczego sklepu. Istotne okazują się też region kraju oraz lokalizacja. Więcej zarobisz też jako etatowy magazynier niż ten, który pracuje w oparciu o umowę zlecenie. Na szczęście niemal każdy magazynier jest zatrudniany w tej pierwszej formie. Kolejną okolicznością, która sprawia, że jako magazynier zarobisz więcej to specyficzna branża. Farmaceutyka, praca w chłodni lub z chemikaliami wymagają nie tylko zwyczajnych kompetencji magazyniera. Musisz mieć specjalistyczną wiedzę, która niekiedy wiąże się z wykształceniem. To dodatkowo podnosi Twoje zarobki.

Magazynier – zarobki na początek

Na samym początku pracy Twoim głównym zadaniem będzie pakunek i praca fizyczna. Nie możesz też raczej liczyć na zarobek wyższy niż 2000 zł netto. Wielu pracodawców oferuje premie od wydajności. Jeśli dasz radę zrobić nieco ponad normę, możesz liczyć na kilka stów ekstra. Praktyka pokazuje, że o premię nie jest szczególnie trudno. Ponad połowa magazynierów twierdzi, że je otrzymuje.

Płace bardziej doświadczonych magazynierów

Jak wspomnieliśmy, na wysokość Twojej pensji ma duży wpływ staż pracy. Po kilku latach Twoja pensja netto średnio może wynosić 2300 – 2500 zł. Gdy już uda Ci się awansować na starszego magazyniera, możesz spodziewać się zarobków przekraczających 3000 zł. Stanowisko brygadzisty plus ukończone kursy z organizacji pracy otwierają przed Tobą perspektywy zarobku średnio 4300 zł netto. Najwięcej jednak zarobisz jako kierownik całego magazynu. Choć wymagać będzie się od Ciebie zdolności logistycznych i przywódczych, wysiłek opłaci się. Zarobić możesz na rękę od 5700 do nawet 9500 zł. To uśrednione kwoty obejmujące różne branże korzystające z usług magazynierów.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *