Press "Enter" to skip to content

Magazynier – jak wygląda praca?

To wspaniałe, że nie wychodząc z domu, możesz zamawiać towary. Podobnie jak fajną sprawą jest to, że w sklepie czeka na Ciebie spory wybór produktów. Dostępne one są przeważnie w sporych ilościach. Nie byłoby to możliwe bez magazynów i ciężkiej pracy magazynierów. Chcesz przekonać się jak dokładniej wygląda ich codzienność w pracy?

Magazynier – charakterystyka stanowiska pracy

Magazynier to osoba, która odpowiedzialna jest za kontrolę procesu przeładunkowego, obsługę urządzeń i prowadzenie dokumentacji. Jako taki pracownik sprawiasz, że towary mogą być przechowywane i krążyć w gospodarce w sposób bezpieczny i sprawny. Powierzone Tobie paczki musisz specjalnie zabezpieczyć. Niekiedy jako magazynier podległy firmie kurierskiej, odpowiedzialny jesteś bezpośrednio za realizowanie zamówień. Bywa, że zamówienia będziesz składał sam – na przykład w celu zaopatrzenia się w materiały i potrzebne narzędzia. Innymi Twoimi obowiązkami jako magazyniera będzie utrzymywanie czystości i porządków. Będziesz kontrolował stan magazynu oraz sporządzał regularne raporty. Taką dokumentację trzeba też odpowiednio archiwizować. Każdego dnia przyjdzie Ci współpracować z dostawcami oraz nadzorować załadunek i rozładunek. Często też będziesz musiał zwyczajnie zakasać rękawy i po prostu samemu paczki nosić i odpowiednio układać.

Magazynier – zagrożenia zawodowe

Jako magazynier narażony będziesz na kilka poważnych czynników szkodliwych zdrowiu. Częste dźwiganie towaru oraz aktywność fizyczna mogą prowadzić do przesilenia układu ruchu. Magazynierzy po latach pracy narzekają na bóle i zwyrodnienia stawów. Towary, które magazynujesz, mogą być naprawdę różne. Niektóre wymagają specjalnego traktowania, na przykład za pomocą chemikaliów. To także może mieć niekorzystny wpływ na Twój układ oddechowy i mózg. Magazyn pełen ruchu to też sporo okazji do kontuzji i wypadków. Pośliźnięcie się, upadek z wysokości, przygniecenie sporym pakunkiem. Aby tego uniknąć, musisz ściśle przestrzegać procedur bezpieczeństwa.

Magazynier – zalety takiej pracy

Pracując jako magazynier, z pewnością sporo się napocisz. A także wystawiona na próbę będzie Twoja cierpliwość i odporność na stres. Nie możesz jednak temu zajęciu odmówić kilku bardzo istotnych zalet. Zauważ, że taka praca to ciągły kontakt z ludźmi. Jeśli jesteś ich ciekawy, będziesz miał stały dopływ. Oprócz tego to świetna forma nawiązywania kontaktów biznesowych. Może to przydać się w dalszej karierze zawodowej. Magazynierzy często uczestniczą w organizowanych przez pracodawcę szkoleniach. Choć masz wykazane w regulaminie obowiązki, działasz zazwyczaj sam i masz pewną autonomię. W ten sposób sam organizujesz swoją pracę pod własne upodobania. Taka praca to też trening dla Twojego umysłu i ciała. Rozwijasz się intelektualnie, wyrabiasz charakter i pamięć. Do tego nie potrzebujesz już siłowni, by poprawić kondycję fizyczną i sylwetkę. Praca magazyniera zapewni dość wysiłku.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *