Press "Enter" to skip to content

Pogotowie elektryczne

Od energii elektrycznej jesteśmy uzależnieni już prawie wszyscy. Życie bez elektryczności wydaje się praktyczne niemożliwe. Dla wielu jest to wręcz śmierć biologiczna. Wszak sprzęt podtrzymujący ich życie jest zasilany elektrycznie. Co, jednak gdy w Twoim domu nagle nastąpi jakaś awaria? Instalacja elektryczna się popsuje i jesteś pozbawiony prądu? Czy wtedy pozostają już tylko świeczki i modły? Na szczęście nie. Jest specjalny podmiot zwany pogotowiem elektrycznym. Pomaga w nagłych problemach z prądem w Twoim domu.

Czym wyróżnia się pogotowie elektryczne?

Niektórzy zapewne swoimi siłami i umiejętnościami samodzielnie chcą naprawić usterki związane z siecią elektryczną. Jednak nie jest to zalecane. Wręcz może to grozić bardzo poważnym uszczerbkiem na zdrowiu lub życiu niedoświadczonego domorosłego elektryka. Na wybite korki lub inne problemy dobry jest tylko specjalistyczny zespół fachowców elektryków, którzy załatwiają sprawę szybko i w dość różnych porach. Taki zespół, zwany pogotowiem elektrycznym, zajmie się też nie tylko nagłymi i niebezpiecznymi problemami. Z powodzeniem załatwi montaż żyrandola, rozbudowanie istniejących punktów elektrycznych o dodatkowe gniazdka, a także plombami na liczniku.

Kiedy więc możesz wezwać pogotowie elektryczne?

Zawsze wtedy, gdy zajdzie nagła potrzeba i zagrożenie dla bezpieczeństwa domu. Nie musisz dokładnie znać przyczyny awarii oraz na czym konkretnie polega problem. Od tego są właśnie ci fachowcy. Ponadto warto wezwać firmę elektryczną, gdy dostrzegasz niepokojące widoki na liniach energetycznych – iskrzenie, zwarcie albo widoczne uszkodzenie linii. Takimi sprawami lepiej zająć się jak najszybciej, zanim sytuacja zmieni się na jeszcze gorszą. Oprócz tego, jeśli masz obawy, że Twój licznik nie działa prawidłowo, pogotowie elektryczne również się tym zajmie.

Czym jeszcze zajmuje się pogotowie elektryczne?

Oprócz awaryjnych sytuacji taka firma – w zależności od zakresu swojej oferty – pomoże też w przypadku prozaicznych awarii i problemów z elektrycznością. Nie działa brama wysuwana? Nawalił Twój system monitoringu przeciwwłamaniowego? Antena satelitarna nie łapie, tak jak powinna? Pogotowie elektryczne ma w swoich szeregach fachowców zdolnych załatwić takie sprawy.

Ile kosztuje taka usługa?

Pogotowie elektryczne niestety nie pracuje za darmo. W zależności od rodzaju problemu firmy ustalają ceny jednostkowo za usługę lub w formie zapłaty za roboczogodziny. Do tego wpływ na cenę ma pora dnia lub praca w święto. Zwyczajowo usuwanie awarii w typowych dziennych godzinach to koszt około 50 zł za pierwszą godzinę i 35 zł za każdą następną. Wieczorowa usługa to już odpowiednio cena 80 i 50 zł. A praca nocą to 120 i 75 zł za godzinę. Jeżeli coś stanie się z Twoją instalacją elektryczną w święto, wtedy wydatek może wynieść nawet 150 zł za godzinę. Oprócz tego przykładowo rozbudowanie punktu o kolejne gniazdko to około 20 – 30 zł, a montaż żyrandola 50 – 60 zł.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *