Press "Enter" to skip to content

Programy dla grafika komputerowego

Zabierasz się za pracę grafika komputerowego? Zapewne miałeś już do czynienia z profesjonalnymi aplikacjami podczas nauki w szkole lub na studiach. Warto jednak byś zainteresował się też innymi alternatywami. Mogą okazać się tańsze i bardziej dostosowane do Twoich oczekiwań. Może dopiero myślisz o karierze grafika? Chcesz dowiedzieć się, na czym pracują profesjonaliści? Ten artykuł jest dla Ciebie

Adobe Photoshop CC

To w zasadzie najbardziej znany i absolutna podstawa pracy grafika komputerowego. Nie bez przyczyny ten program jest tak popularny. Oferuje on ogromne możliwości pracy z obrazem i jego obróbki. Obsługuje kształty wektorowe i edytuje grafikę rastrową. Świetnie nadaje się do pracy z 3D. Jest bardzo często stosowany w użytku komercyjnym. Mają go w wyposażeniu drukarnie, zakłady poligraficzne, wydawnictwa i redakcje pism. Wyróżnia go także ogromna sposobność manipulowania obrazem. Jednocześnie zachowanie jego jakości. Dodawanie efektów i łączenie warstw jest łatwe i intuicyjne. We wzorcowy sposób wspiera monitory 10-bitowe. Czyni go to jednym z najlepszych narzędzi do pracy z obrazem na świecie.

Adobe Illustrator CC

Podobnie jak jego brat Photoshop nada się świetnie zarówno w użytku prywatnym, jak i profesjonalnym, komercyjnym. Bardzo popularne i często niezbędnie wymagane do obsługi przez pracodawców narzędzie. Świetnie nadaje się do tworzenia i obróbki ilustracji, rysunków. Ceniony przez twórców komiksów, projektantów gier i filmów, a także treści reklamowych. Oprócz tego potrafi tworzyć animacje oraz bardzo precyzyjnie skalować grafikę wektorową. Mnogość funkcji i popularność sprawiają, że jest to jeden z dwóch najbardziej oczywistych wyborów profesjonalnych grafików komputerowych.

CorelDRAW Graphics Suite 2019

Ten program nie jest już ze stajni Adobe, lecz także jest bardzo popularny i funkcjonalny, zwłaszcza wśród profesjonalnych twórców artystycznych grafik. Świetnie obsługuje zewnętrzne tablety z rysikami oraz daje pokaźny zestaw funkcji do obróbki grafiki rysowanej. Często stosowany przy tworzeniu oryginalnych grafik, log, czcionek reklamowych i znaków handlowych. A także ilustracji do książek lub edycji zdjęć. Bardzo łatwo importuje treści z serwisów Fotolia, Flickr albo iStockphoto, co czyni go popularnym w redakcjach pism i serwisów internetowych.

PhotoFiltre

Doskonała propozycja dla początkujących grafików. To, co od razu wyróżnią ten program na plus to cena, a właściwie jej brak. Jest zupełnie darmowy. W ten sposób próbować swoich sił mogą początkujący freelancerzy, a przy tym nie są pozbawieni profesjonalnych funkcji płatnych alternatyw. Interfejs jest intuicyjny i zawiera kilka obszarów roboczych. Program oferuje szereg filtrów graficznych i efektów specjalnych, których skutkiem mogą być unikalne grafiki niczym nieustępujące wykonanym w innych programach. Program pozwala rozbudowywać siebie za pomocą mnóstwa wtyczek, które pobierzesz z internetu i dostosujesz aplikację do swoich potrzeb.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *