Press "Enter" to skip to content

Zamawianie tortu

Urodziny, imieniny, czy inne bardzo istotne przyjęcia wymagają odpowiedniej oprawy. Tort jest w zasadzie ikoniczną jej częścią. Niestety, jego przygotowanie, choć może być bardzo ekscytujące, jest też czasochłonne, a przecież przygotowując wyjątkowe przyjęcie urodzinowe, masz ograniczony czas. Dlatego często dobrym rozwiązaniem jest zamówić tort. W ten sposób otrzymasz go na czas, za niekiedy mniejsze pieniądze, niż gdybyś piekł sam oraz dostosowany do okazji i jubilata. Przedstawiamy kilka propozycji, które pomogą zdecydować, jaki tort zamówić na daną okazję.

Tort z okazji chrztu

Jasna kolorystyka to coś, co kojarzy się z chrztem. Dlatego proponujemy torty oparte na biszkopcie i jasnych kremach. Przyozdobienie kwiatkami z lukru i białym świeczkami podkreśli charakter tego dnia.

Urodzinowy torcik

Chyba nie ma bardziej kojarzącej się okazji z tortem niż właśnie kolejna wiosna na karku. Tu dobór tortu jest bardziej złożony, ponieważ zależy on od jubilata, jego upodobań (niekiedy także zdrowotnych) oraz charakteru. Warto pomyśleć o wyglądzie wypieku. Oferty firm cateringowych i cukierni potrafią zdziałać naprawdę niesamowite efekty. No i oczywiście muszą być świeczki. Najlepiej tyle, ile lat kończy solenizant. Choć można też zastosować świeczkę w postaci cyfr.

18 – tka i tort

Ten niesamowity dzień ma się tylko raz w życiu. Warto, by zamówiony tort podkreślał odrębność tych urodzin od wszystkich innych, przypominał, że wiek 18 lat wiąże się z wejściem w poczet dorosłych, a jednocześnie zachowywał klimat młodzieńczego luzu i buntu. W końcu chodzi o zabawę, prawda? Ozdoby w postaci symbolicznej butelki alkoholu, paletka cieni czy banknoty dodają dowcipnej pikanterii.

Tort z okazji rocznicy ślubu

Ta okazja jest nieco poważniejsza i wymaga łagodniejszej formy niż poprzednie dwie. W końcu często dotyczy osób już dojrzałych z bagażem życiowych doświadczeń. Torty na tę okazję zazwyczaj dobrze wyglądają, jeśli przyjęto formę angielską lub piętrową. W ten sposób zachowuje powściągliwość i elegancję.

Ile kosztuje tort na zamówienie?

Cena takiego tortu zależy od kilku czynników – od tego, z czego jest zrobiony, jaka jest ilość dodatków i przede wszystkim od wielkości. Wyrażana ona jest w ilości kawałków, na jakie można go podzielić. Taki kawałek zazwyczaj waży około 120 – 200 g. A cena za każdy z nich to około 10 – 20 zł. Wiadomo, że za prosty tort z bitą śmietaną i owocami zapłacisz mniej niż ten wzbogacony o krem czekoladowy, praliny i migdały. Konkurencja między firmami sprawia, że ceny i jakość tortów się różnią. Przyjmuje się, że przeciętnie kilogram tortu kosztuje około 50 – 120 zł.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *