Press "Enter" to skip to content

Brukarstwo – pomysł na biznes?

O tym, że budowlanka u nas kwitnie, nie trzeba nikogo przekonywać. Stale się buduje, a to, co zostało zbudowane, wymaga konserwacji. Układanie wszelakiego rodzaju bruku jest jednym z elementów tej branży. Układanie kostki na ulicach, drogach, placach, podjazdach publicznych i prywatnych cieszy się niesłabnącą popularnością i zainteresowaniem. W końcu tak ozdobiona okolica staje się estetyczniejsza i przyjemniejsza w użytkowaniu. Rynek w dalszym ciągu chętnie przyjmie kolejną firmę brukarską. By jednak pomysł na biznes okazał się rentowny, powinieneś wcześniej przemyśleć kilka kwestii.

Pierwsze kroki w brukarstwie

By jednak być przekonanym, że Twój pomysł na biznes w postaci firmy brukarskiej wypali, powinieneś poznać oczekiwania rynku lokalnego. Od takiego zapewne będziesz zaczynać. Powinieneś rozpocząć konsultacje od firm produkujących kostki brukowe i nawiązać z nimi współpracę. Bez budulca nie ma budowy. Twoja oferta powinna zawierać układanie kostki brukowej naturalnej, granitowej. A także powinieneś być otwarty na pośrednictwo w sprzedaży tejże. Kolejnym aspektem jest oryginalne wzornictwo. Kostka nie tylko powinna być trwała, ale i estetyczna. Ciekawe wzory, które wyróżniają Cię od konkurencji na pewno będą autem podczas wyboru Twojej firmy przez klienta.

Czym może zajmować się taka firma brukarska?

Oprócz klasycznego kładzenia kostki w oryginalnym wzornictwie powinieneś w ofercie przedstawić szereg usług, które podnoszą jej jakość. A także wyposażyć się w sprzęt. Z kładzeniem kostki wiąże się utwardzanie i niwelacja terenu, wywóz ziemi, transport materiałów. Na budowie pracuje koparko – ładowarka, odprowadzana jest woda opadowa z rynien i nawierzchni i wykonywane drenaże. Do tego montowane studnie chłonne, kanalizacje i szamba ekologiczne. Firmy brukarskie oferują także okładziny kamiennych ścian, murków i ogrodzeń.

Personel firmy brukarskiej

Poza doświadczonym i utalentowanymi brukarzami zrzeszonymi w brygadę potrzebni Ci będą także projektanci interesujących aranżacji. Będą oni musieli być elastyczni na potrzeby klienta. Jeden przyjdzie do Ciebie z gotowym pomysłem, inny będzie chciał, by mu coś zaproponować. Do tego potrzebować będziesz ludzi, którzy wykonają profesjonalne kosztorysy, plany, analizy i wyceny inwestycji. To doda Twojej firmie powagi oraz uprawni ją do stawania w szranki z konkurencją na przykład w ogłaszanych przez samorządy przetargach. Cena nie jest już jedynym kryterium.

Z kim współpracować jako brukarz?

Oprócz oczywiście firm produkcyjnych warto nawiązać współpracę z firmami drogowymi, które takowe budują. Autostrady, ulice i alejki potrzebują chodników, krawężników, parkingów, zatoczek lub ścieżek rowerowych.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *