Press "Enter" to skip to content

Firma brukarska – tych błędów unikaj

O tym, że warto założyć firmę brukarską, przekonujemy w osobnym artykule. Choć brukarstwo to fach, który nie wymaga szczególnego wykształcenia, nadal potrzebna jest wiedza, doświadczenie i umiejętności. Oraz przestrzeganie pewnego ABC profesjonalizmu w tej branży. Dobre podejście do klienta i wykonywanie swojej pracy skutkuje renomą i lukratywnymi zleceniami. Jednak by to zrobić, trzeba unikać pewnych rzeczy. Przejrzymy kilka błędów, które najczęściej pojawiają są jako te rażące.

Traktuj klienta indywidualnie

Nasz klient nasz pan, jak mówi stara maksyma. Praca brukarza jest nieco rutynowa i doświadczeni fachowcy niekiedy zbyt łatwo wpadają w koleiny postępowania. Klient jednak oczekuje podejścia indywidualnego i uwzględnienia jego potrzeb. Nawet jeśli oczekiwania klienta wydają się fanaberią lub wprost są absurdalne, musisz potraktować je z szacunkiem. Wszelkie nieścisłości spokojnie wyjaśnij. Istniejące na rynku materiały są bardzo zróżnicowane niż kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu. Dają Ci pole do popisu, którego klienci nie zapomną.

Wykonuj swoją pracę starannie

Ziemia stanowiąca podłoże ma różne rodzaje. To wymusza inne podejście do każdego z nich. Gleba powinna być odpowiednio zbadana. Jej parametry poznane i odpowiednio dostosowane postępowanie. Lenistwo i pójście na łatwiznę poprzez rutynowe przygotowywanie podłoża, bez uwzględnienia uwarunkowań glebowych albo odpływu zanieczyszczeń może spowodować zniszczenie kostki i kosztowne naprawy.

Kostkę brukową należy układać prawidłowo

Odległość między kostkami nie może być duża. A już na pewno nie przekraczać 3 mm. To powoduje poważne uszkodzenia krawędzi kostki. Musisz dopilnować by pracownicy wykonywali swoją pracę starannie.

Klienci skarżą się na złą podbudowę

Źle wykonana podbudowa to błąd, który zemści się po wykonaniu całości zlecenia. Po pewnym czasie nawierzchnia przestanie być równa, pojawią się tąpnięcia lub odchylenia. Grunt, z którego nie jest odprowadzana woda, również stanowi zagrożenie dla wykonanej kostki brukowej. Inaczej nie tylko się zniszczy, ale może pojawić się też grzyb i pleśń.

Musisz mieć plan

Wszystkie powyższe uwagi muszą być ogarnięte w ramach planu budowy. To nie fanaberia. W ten sposób będziesz miał opracowane indywidualne podejście do zlecenia oraz nie zaskoczy Cię żaden etap. Rodzaj i stan gleby, zawarte czynności dodatkowe, które wynikają z nietypowego podłoża, użyte materiały i wzornictwo. To wszystko powinno być z góry zaplanowane. Dobre planowanie i rozpoznanie to podstawa wielu aktywności.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *