Press "Enter" to skip to content

Co oprócz kostki? Pozostałe usługi brukarskie

Gdy budujesz dom, zapewne liczysz się z tym, że jest to przedsięwzięcie kosztowne i długotrwałe. Jednak nie należy specjalnie oszczędzać, jeśli chcesz, by ta inwestycja była trwała – w końcu służyć ma Ci na dekady. Nie tylko sama nieruchomość powinna być zadbana, ale i jej otoczenie. Chodnik, podjazd, alejka w ogródku. To wszystko wymaga usług brukarzy, którzy położą kostkę, ale i wykonają też inne bardzo ważne czynności z branży brukarskiej.

Jakie są usługi firm brukarskich?

Te są mocno zróżnicowane. Podobnie jak i palety ofert. Gdy je szczegółowo przeanalizujesz, dostrzeżesz pewne elementy wspólne. Na ogół spotkasz w ofertach kompleksową usługę układania kostki brukowej betonowej i granitowej oraz za pomocą naturalnego kamienia. Jednak to nie koniec. Do tego dochodzi stawianie krawężników i narożników. Firmy stawiają obrzeża i zagęszczają grunt. Brukarze potrzebni też są podczas budowy drogi – do gry wchodzi tłuczeń oraz inne materiały. Budują place, parkingi, chodniki, ścieżki rowerowe i spacerowe, tarasy, opaski żwirkowe, murki ogrodowe, schodki z kostek, palisady i przepuszczalne nawierzchnie z szutru. Te lepsze firmy mają w swoich szeregach profesjonalnych projektantów, którzy wizualizują Ci twój przyszły podjazd do garażu. Przedstawią to w formie 3D, wykonają profesjonalny plan graficzny i papierowy z uwzględnionymi wymiarami i uwarunkowaniami gruntowymi. Do tego firmy brukarskie trudnią się transportem materiałów i sprzedaży ich. Zakupisz za ich pośrednictwem piasek, wywrotki ziemi, kruszywa oraz wprost kostki betonowe i granitowe.

Jaki jest dobry brukarz?

Jak wspomniano wielokrotnie, brukarstwo to fach oparty przede wszystkim na praktyce. Tak więc spore doświadczenie jest wyznacznikiem umiejętności brukarza i jakości jego pracy. Profesjonalista ma na swoim wyposażeniu samochód ciężarowy, koparko – ładowarkę i zagęszczarkę, które niewątpliwie są w potrzebne w tej pracy. W ten sposób usługa jest znacznie szybciej wykonana. Istotne przy doborze firmy brukarskiej jest też zwrócenie uwagi na posiadane referencje lub certyfikaty. Firma, która w sposób regularny szkoli swoich pracowników oraz zapoznaje ich z nowymi metodami kładzenia kostki, może poszczycić się lepszymi usługami, a na tym na pewno skorzystasz. Oprócz tego dobrego brukarza poznać po tym, że potrafi doradzić wzornictwo, rodzaj kostki oraz sposób kładzenia adekwatny do Twojego podłoża i otoczenia. Nie będzie też kręcił, jeśli chodzi o cenę – przygotuje rzetelną i przejrzystą wycenę oraz wzór stosownej umowy, z którą będziesz mógł zapoznać się jeszcze przed rozpoczęciem kosztownych prac.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *