Press "Enter" to skip to content

Ile zarabia agent nieruchomości? Sprawdź zarobki agenta nieruchomości

 

Od czego zależą zarobki w pracy jako agent nieruchomości? Bezpośrednim czynnikiem, który wpływa na wysokość Twoich zarobków jest wysokość prowizji. O tym piszemy za moment. Jednak, co wpływa na ilość zamówień w miesiącu i powodzenie transakcji? to zależy od renomy Twojej lub firmy, w której pracujesz. Jesteś nagradzany za konkretne sukcesy, dlatego Twoje zarobki w bardzo dużym stopniu zależą od starań. Umiejętności przekonywania do kupna nieruchomości oraz dobrej organizacji ofertami. Istotne są też okresy w roku, zamożność społeczna danego regionu, prawo podatkowe i inne okoliczności rynkowe.

Agent nieruchomości – Prowizja i okresy suszy

Twoje zarobki w dużej mierze to po prostu efekt starań. A te obliczane są z narzucanej na umowę prowizji. To opłata, której wysokością muszą podzielić się z Tobą sprzedawcy nieruchomości, którzy skorzystali z Twojej usługi. Jej konkretna kwota wynika z umowy, którą podpisują klienci z Tobą lub firmą, dla której pracujesz. Może ona być wyrażona w kwocie albo procencie. Przeważnie jest to kilka procent całości wartości transakcji. Jeśli pracujesz wyłącznie samodzielnie, całość tej prowizji jest Twoja. Jeśli jednak pracujesz dla firmy, Ty dostajesz między połową a czterema czwartymi jej wysokości. Reszta to zarobek dla Twojego pracodawcy.

Agent nieruchomości – zarobki

Według badań branżowych portali, które rokrocznie opracowują zestawienia zarobków Polaków, przeciętnie jako agent nieruchomości zarobić możesz 4000 zł brutto. Ta kwota to mediana, a wynika ona z tego, że połowa wszystkich badanych pracowników tego typu zarabia w przedziale 2281 zł brutto a 5820 zł brutto. Aż jedna czwarta wszystkich zdolna jest wyciągnąć na miesiąc powyżej tego pułapu. Jak wspomnieliśmy, jest to zarobek tyleż obiecujący, co niestabilny. Raz może zdarzyć się miesiąc posuchy, innym razem zarobisz 5000 zł brutto a innym razem nawet 20 000 zł brutto. Według innego badania średnio w ciągu roku agent nieruchomości zarabia 116 000 zł netto.

Agent nieruchomości – Cierpliwość to cnota

Decydując się na pracę w tym zawodzie musisz pamiętać, że nie wszystko przychodzi od razu. Spore zarobki, z których słyną pośrednicy nieruchomości to efekt ich wielu lat pracy, analizy rynku i budowania kontaktów. To wymaga miesięcy i lat, aby móc zdobyć pozycję i stawiać konkretne warunki dotyczące prowizji. Jeśli jesteś cierpliwy, zdeterminowany i zwyczajnie będziesz sobie radził, efekty przyjdą. W żadnym wypadku nie możesz sobie robić dróg na skróty. Wszelka nieuczciwość jest nie tylko nieetyczna, ale też przeciwskuteczna. Raz wykryta, pozbawia Cię wszelkie reputacji oraz dezawuuje dotychczasowe wysiłki.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *