Press "Enter" to skip to content

Jak wygląda praca agenta nieruchomości? Pracuj jako agent nieruchomości

 

Predyspozycje zawodowe dla zawodu agent nieruchomości. Musisz wiedzieć, że jest to zajęcie wymagające. Także od Twojej osobowości. Przede wszystkim musisz dobrze znać branżę. Orientować się w cenach, rodzajach nieruchomości, trendach zwyżkowych. To wymaga badań rynku, zdobywania informacji. A to tylko część obowiązków. Pracować będziesz z klientami, architektami, budowlańcami. Twoje konkretne obowiązki zawodowe w danej firmie będą oczywiście mogły się różnić. Najczęściej jednak przyjdzie łączyć Ci wszystkie wymienione A to z kolei powoduje, że powinieneś być osobą komunikatywną i potrafiącą zjednywać sobie ludzi. Do tego dobrze organizować swoją pracę tak, by przeznaczony czas wykorzystywać efektywnie. Przedsiębiorcze nastawienie, żyłka handlowca i elastyczność to cechy nieodzowne. Zainteresowanie klientów jest zmienne, pojawiają się nowe technologie i mody w budownictwie. Powinieneś też potrafić odgadywać potrzeby klienta, zrozumieć je w zależności od wieku, predyspozycji finansowych. Do tego dobrze, jeśli jest w Tobie, choć ciut przedsiębiorcy. Sporo agentów nieruchomości pracuje na własny rachunek. A także musi zarządzać tymi nieruchomościami, które ma pod kuratelą.

Agent nieruchomości – Warunki pracy

Twój dzień pracy będziesz dzielił między spotkaniami z klientami. Te będą nie tylko w biurze, ale i wyjazdowe. Musisz pokazać zainteresowanym klientom nieruchomość, oprowadzić i poświęcić dla nich tyle czasu, ile potrzebują. Niekiedy firma organizuje dni otwarte. Również wtedy musisz być obecny i chętnie odpowiadać na każde pytanie. Oprócz tego zajmować będziesz się analizą rynku, tworzeniem strategii i opracowywaniem lub aktualizowaniem nowych ofert. Niestety, pracować przyjdzie Ci też także w weekendy. Zwłaszcza w soboty. Wynika to z tego, że właśnie tylko tego dnia niektórzy klienci mają zwyczajnie czas.

Agent nieruchomości – Obowiązki zawodowe

A tak bardziej szczegółowo – zapytasz – czym będziesz się zajmował? Otóż jako agent nieruchomości musisz przejść całkiem sporą drogę pomiędzy pomysłem, realizacją, finalizacją i ostatecznym zarobkiem. Najpierw musisz opracowywać oferty. Zrobisz to na podstawie dostępnych nieruchomości, ich silnych cech i poszukiwaniem grup docelowych. Pod tym względem przygotujesz też sam lub z zespołem prezentację ofertową. Może być to propozycja sprzedaży lub najmu. Trzeba wtedy też zadbać o dobre miejsce na reklamę – internet i prasa są tu niezastąpione. Część ofert sama do Ciebie przyjdzie – sporo osób chce po prostu sprzedać dom lub lokal i szuka fachowca, który za nich to załatwi. To właśnie Twoje zadanie. Następnie, jeśli będą się zgłaszać, pokażesz nieruchomość klientom. Jeśli pozyskasz ich zainteresowanie, spisujecie umowę, a Ty zarabiasz na prowizji – kwotowej lub procentowej opłacie, która pobierasz od sprzedającego. Ważne, aby o klientach nie zapominać – trwałe budowanie więzi skutkuje tym, że następnym razem mogą się zgłosić właśnie do Ciebie. 

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *