Predyspozycje zawodowe dla zawodu agent nieruchomości. Musisz wiedzieć, że jest to zajęcie wymagające. Także od Twojej osobowości. Przede wszystkim musisz dobrze znać branżę. Orientować się w cenach, rodzajach nieruchomości, trendach zwyżkowych. To wymaga badań rynku, zdobywania informacji. A to tylko część obowiązków. Pracować będziesz z klientami, architektami, budowlańcami. Twoje konkretne obowiązki zawodowe w danej firmie będą oczywiście mogły się różnić. Najczęściej jednak przyjdzie łączyć Ci wszystkie wymienione A to z kolei powoduje, że powinieneś być osobą komunikatywną i potrafiącą zjednywać sobie ludzi. Do tego dobrze organizować swoją pracę tak, by przeznaczony czas wykorzystywać efektywnie. Przedsiębiorcze nastawienie, żyłka handlowca i elastyczność to cechy nieodzowne. Zainteresowanie klientów jest zmienne, pojawiają się nowe technologie i mody w budownictwie. Powinieneś też potrafić odgadywać potrzeby klienta, zrozumieć je w zależności od wieku, predyspozycji finansowych. Do tego dobrze, jeśli jest w Tobie, choć ciut przedsiębiorcy. Sporo agentów nieruchomości pracuje na własny rachunek. A także musi zarządzać tymi nieruchomościami, które ma pod kuratelą.
Agent nieruchomości – Warunki pracy
Twój dzień pracy będziesz dzielił między spotkaniami z klientami. Te będą nie tylko w biurze, ale i wyjazdowe. Musisz pokazać zainteresowanym klientom nieruchomość, oprowadzić i poświęcić dla nich tyle czasu, ile potrzebują. Niekiedy firma organizuje dni otwarte. Również wtedy musisz być obecny i chętnie odpowiadać na każde pytanie. Oprócz tego zajmować będziesz się analizą rynku, tworzeniem strategii i opracowywaniem lub aktualizowaniem nowych ofert. Niestety, pracować przyjdzie Ci też także w weekendy. Zwłaszcza w soboty. Wynika to z tego, że właśnie tylko tego dnia niektórzy klienci mają zwyczajnie czas.
Agent nieruchomości – Obowiązki zawodowe
A tak bardziej szczegółowo – zapytasz – czym będziesz się zajmował? Otóż jako agent nieruchomości musisz przejść całkiem sporą drogę pomiędzy pomysłem, realizacją, finalizacją i ostatecznym zarobkiem. Najpierw musisz opracowywać oferty. Zrobisz to na podstawie dostępnych nieruchomości, ich silnych cech i poszukiwaniem grup docelowych. Pod tym względem przygotujesz też sam lub z zespołem prezentację ofertową. Może być to propozycja sprzedaży lub najmu. Trzeba wtedy też zadbać o dobre miejsce na reklamę – internet i prasa są tu niezastąpione. Część ofert sama do Ciebie przyjdzie – sporo osób chce po prostu sprzedać dom lub lokal i szuka fachowca, który za nich to załatwi. To właśnie Twoje zadanie. Następnie, jeśli będą się zgłaszać, pokażesz nieruchomość klientom. Jeśli pozyskasz ich zainteresowanie, spisujecie umowę, a Ty zarabiasz na prowizji – kwotowej lub procentowej opłacie, która pobierasz od sprzedającego. Ważne, aby o klientach nie zapominać – trwałe budowanie więzi skutkuje tym, że następnym razem mogą się zgłosić właśnie do Ciebie.
[…] Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-wyglada-praca-agenta-nieruchomosci-pracuj-jako-agent-nieruchomosci/ […]