Press "Enter" to skip to content

Ile zarabia brukarz?

Postanowiliśmy sprawdzić, ile zarabia brukarz w 2020 roku. Stawki są uśrednione, ponieważ w różnych województwach są pewne rozbieżności. Naszym podstawowym przelicznikiem będą stawki godzinowe. Czyli proponowana kwota „na rękę” za godzinę dla pracownika, jakim jest brukarz. Rozwijająca się gospodarka i wzrost płacy minimalnej, wpływa pozytywnie na wynagrodzenie brukarzy. Ta poprawa na rynku skutkuje podniesieniem się wynagrodzenia brukarza.

W 2020 roku najniższa krajowa wynosi 1920,62 na rękę

Dzięki temu, że minimalne wynagrodzenie wzrosło, wzrosła również stawka godzinowa. Możemy zauważyć, że z kwoty 14,70 zł brukarze mogą liczyć na stawkę godzinową równą 17 zł. Jeżeli chodzi o stawkę najniższej krajowej, za 8-godzinny dzień pracy będzie to 13 zł netto za godziną. Wykwalifikowany brukarz może liczyć nawet na 19 zł za godzinę. Stawka pomocnika brukarza wynosi tyle, co minimalna krajowa, czyli 13 zł na rękę za godzinę.

Ile zarobi brukarz?

Brukarz może zarobić 3500 zł na rękę w miesiącu. Jest to stawka, od której wedle statystyk 50% brukarzy zarabia mniej, a drugie 50% zarabia więcej. Zarobki na tym stanowisku zależą od stażu pracy. Pracodawcy bardzo często proponują początkującemu brukarzowi zdecydowanie mniejszą kwotę. Przez co jego pensję możemy porównać do znikomej części pensji doświadczonego kolegi.

Co wypływa na wynagrodzenie brukarza?

Na wynagrodzenie brukarza wpływa jeszcze wielkość firmy, w jakiej jest zatrudniony. W małych, rodzinnych firmach niestety nie możemy liczyć na wielkie wynagrodzenie. Takie rodzinne biznesy jednak są bardzo dobrym startem w zatrudnieniu się. Jeżeli zdecydujemy na zatrudnienie się w dużej firmie budowlanej, możemy liczyć na więcej benefisów. Dodatkowo korporacje oferują stabilniejsze wypłaty, a nawet czasem premie. Możemy też uzyskać zestaw świadczeń pozapłacowych, takich jak karty do siłowni czy na basen.

Lokalizacja firmy

Duże znaczenie ma również lokalizacja firmy, dla której pracujemy. Zarobki w różnych miastach mogą znacząco się od siebie różnić. Najwięcej zarobimy w miastach rozwijających się, w których usługi brukarskie są bardzo potrzebne. Miasta, w których postawiono na remonty, są doskonałym źródłem dochodów brukarza. W swojej pracy brukarz będzie zmuszony również do częstych wyjazdów na budowy. Praca brukarza jest niewygodna. Często w złych warunkach atmosferycznych. Błoto, deszcz i wiatr nie są najlepszymi towarzyszami w pracy. Jednak 22% osób zatrudnionych na stanowisku brukarz otrzymuje comiesięczną premię.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *