Press "Enter" to skip to content

Masaż relaksacyjny – rodzaje i pomysły

Relaks działa pozytywnie na psychikę i ciało. Przyzna to każdy, kto choć raz poddał się masażowi relaksacyjnemu. Łagodny i dobroczynny dotyk pleców, twarzy i nóg odpręża zmęczone mięśnie i stawy. Oddala ból i potrafi też leczyć. Nic dziwnego, że jest taki popularny i pożądany przez klientów. Masaż relaksacyjny znany jest od tysiącleci. Wiele zasługi w jego rozwój przypisuje sobie daleki wschód, szczególnie Chiny. W świecie globalnym możemy korzystać z doświadczeń innych kultur i cywilizacji oraz wypracowywać coraz to nowe formy masażu relaksacyjnego. Kilka z nich opiszemy poniżej.

Masaż — Klasyczny relaks

To najpopularniejsza forma masażu, jaką spotkasz w salonie i gabinecie. Przeważnie obejmuje całe ciało. Każda partia ciała jest głaskana, ugniatana, rozdzierana lub oklepywana. Zmienne tempo i odpowiednie wyczucie koi nerwy, usuwa ból i leczy.

Masaż wprost z Tajlandii

Masaż tajski w wersji klasycznej działa przeciwbólowo i relaksacyjnie. Odpowiednio wykonany działa na Twojego ducha – przywraca spokój i stabilność emocjonalną. Pozycje osoby masowanej są nieco zbliżone do praktykowania yogi. Całość polega na rozciąganiu poszczególnych partii ciała, a następnie stosowaniu ucisku. Ważne jest, by osoba przeprowadzająca masaż tajski miała wygodne ubranie.

Masaż lami lami

Ten pochodzący z Hawajów relaks dla ciała rozładowuje napięcie i prowadzi do rozluźnienia. Również i tu dotykane jest całe ciało płynnymi ruchami przedramionami. Lami lami może przeprowadzać jedna osoba, ale pełne efekty uzyskuje się angażując, nawet do trzech masażystów jednocześnie. Wskazane jest, by całości towarzyszyła muzyka kojarząca się ze słonecznym Honolulu i jego plażami. W ten sposób lami lami zmienia się w swego rodzaju rytuał.

Gorące kamienie

Ten typ masażu relaksacyjnego ma działanie oczyszczające. Powstał na bazie idei, że Twoje ciało wyraża stan psychiki i poziom zmartwień. Jeżeli zastosujesz rozluźnienie, łatwiej będzie rozwiązywać życiowe problemy i spojrzeć na nie świeżym spojrzeniem. Gorące kamienie nie uszkadzają skóry, a wręcz działają na nią zbawiennie. Początkowo rozcierany jest po ciele olejek, a następnie stopniowo nakładane bardzo ciepłe kamienie. Gdy nieco się wystudzą, masażysta przesuwa je po Twoich plecach.

Ajurwedyjski masaż

Ta pochodząca z Indii forma relaksu powinna być wykonywana jednocześnie przez dwie osoby. Ma ona formę rytuału, podczas którego wykorzystywana jest wiedza indyjskich wierzeń. Są tu w użyciu czakry i przepływ energii. Najpierw masowane są ramiona i barki. Potem twarz i głowa. Na koniec plecy pośladki i nogi. Masażyści chwalą tę formę jako korzystną dla układu krwionośnego i limfatycznego.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *