Press "Enter" to skip to content

Masażysta – jak wygląda jego praca i ile zarabia?

O tym, w jaki sposób można zostać masażystą, piszemy w osobnym artykule. Tym razem dowiesz się, jak wygląda taka praca, jaką formą może przyjąć oraz ile można zarobić na masowaniu ludzi? Jeśli czujesz, że to może być Twoja pasja, zapoznaj się z tym co ustaliliśmy.

Technik masażysta

Ten zawód jest jednym z coraz bardziej popularnych zarówno jako wybór młodych ludzi do kształcenia, jak i jeden z tych, na którego stale rośnie zapotrzebowanie. Stres, przemęczenie fizyczne, siedzący styl życia powodują choroby cywilizacyjne, które wymagają masażu leczniczego lub relaksacyjnego. Profesjonalny technik masażysta – bo tak zwie się ten zawód – pomoże w tych trudnych sytuacjach oraz da nieco chwili relaksu. Powoduje to więc, że jako masażysta znajdziesz zatrudnienie w naprawdę pokaźnej liczbie miejsc. Otworem stoją gabinety odnowy biologicznej, fizjoterapii, wszelakie uzdrowiska i ośrodki rehabilitacyjne. Masaż lecznicy ponadto jest coraz częściej wykonywany w szpitalach i przychodniach. Istnieje cały rynek prywatnych placówek medycznych zajmujących się leczeniem masażem. Taka terapia jest bezinwazyjna i przynosi zadziwiające rezultaty.

Masaż dla relaksu

Technik masażysta może specjalizować się także w pozamedycznych typach masażu. Znajdzie zatrudnienie we wszelakich ośrodkach SPA, klubach fitness, siłowniach, basenach, hotelach i innych. Usługi masażysty są bardzo cenione przez ludzi biznesu, kultury i mediów, którzy za dobrze wykonaną usługę skłonni są wydać spore pieniądze. Ważne jest, byś jako masażysta potrafił zadbać o dobry nastrój klienta i nie powodował dyskomfortu.

Fizjoterapeuta

To wyższa szkoła jazdy w zawodzie masażysty. Fizjoterapeuta zajmuje się poważniejszymi przypadkami medycznymi i schorzeniami. Wykonywanie tego zawodu wymaga odpowiedniego dyplomu szkoły wyższej. Fizjoterapeuci prowadzą długotrwałe terapie oraz wymagana jest od nich ogromna precyzja w działaniu. Błędne naciśnięcie mięśnia albo zbyt silne pociągnięcie może spowodować uszczerbek na zdrowiu pacjenta. Praca fizjoterapeuty jest bardzo istotna w procesie rehabilitacji po urazie.

Ile można zarobić?

Jak w większości profesji Twoje zarobki będą uzależnione od czynników rynkowych, takich jak lokalizacja, zapotrzebowanie ze strony klientów oraz typ lokalu, w którym pracujesz. Im wyższe masz kwalifikacje i doświadczenie tym możesz negocjować wyższe stawki. Wiadomo, że masażysta tuż po szkole policealnej nie jest tak dobrze opłacany, jak fizjoterapeuta. Przyjmuje się, że początkujący masażyści zarabiają około 2000 – 2400 zł brutto na miesiąc. Drogi i dobry klub SPA albo luksusowy hotel będzie więcej od Ciebie wymagał, ale pozwoli też dużo lepiej zarobić.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *