Press "Enter" to skip to content

Masażysta – lepszy etat czy własna działalność?

Technik masażysta oraz jego doskonalsza odmiana – fizjoterapeuta należą do najbardziej obleganych specjalistów wśród klientów i pacjentów. Choroby cywilizacyjne i nasz tryb życia znacznie częściej niż kiedyś skłania nas do odwiedzenia ich gabinetów. O tym, jak wygląda praca masażysty i fizjoterapeuty pisaliśmy w osobnym artykule na ten temat. Istotna jest jednak forma zatrudnienia, a to zapewne Cię interesuje. Jeśli rozważasz taką ścieżkę kariery, jaką jest zawód masażysty.

Parę słów o edukacji

Szkoły policealne, zawodowe i kursy dla masażystów wypuszczają wykwalifikowanych fachowców specjalizujących się w masażach terapeutycznych, wspomagających przygotowanie sportowców, leczniczych, rehabilitacyjnych, relaksacyjnych, kosmetycznych i profilaktycznych. Ten podział nie jest do końca ścisły – każdy z nich może działać prozdrowotnie i mieć swoje uzasadnienie w procesie leczenia.

Gdzie pracuje masażysta?

To ostatnimi laty bardzo wdzięczny zawód. Jako masażysta znajdziesz zatrudnienie zarówno w ośrodkach medycznych, placówkach służby zdrowia, prywatnych zakładach rehabilitacyjnych, jak i leczniczych. Wszelakie uzdrowiska, szpitale i przychodnie coraz częściej w swoich usługach zawierają masaż służący zdrowiu ciała. Etatowym masażystą możesz też być w szeroko rozumianej branży kosmetycznej i relaksacyjnej – salony SPA, hotele, kluby sportowe, siłownie, baseny. Wszędzie tam przyda się dobry masażysta, który swoimi umiejętnościami i odpowiednim podejściem zapewni relaks i zadowolenie klienta. Pracując na etacie, zyskujesz oczywiście wszystkie prawa socjalne, emerytalne i ubezpieczenie zdrowotne. Taka praca jednak zawsze jest pod presją szefa, choć klienci przychodzą do Ciebie sami. Nie musisz martwić się o ich pozyskiwanie.

Masażysta na własnej działalności

Prowadzenie własnej firmy to wyzwanie w każdej branży, nawet tak rozchwytywanej, jak fizjoterapia i masaże. Co ciekawe, rozpoczęcie takiej pracy na własnej działalności nie wymaga od Ciebie jakichś ogromnych inwestycji – mniej liczy się tu sprzęt, a bardziej Twoje umiejętności i cechy charakteru. Możesz zacząć od przenośnego łóżka i pracy bezpośrednio u klienta. Takie rozwiązanie jest bardzo cenione przez potencjalnych pacjentów i klientów. Nie muszą stać w korkach lub specjalnie przygotowywać. W ten sposób nie powinieneś narzekać na brak pracy. Gdy odłożysz nieco grosza, można pomyśleć o otworzeniu własnego salonu. Oprócz aspektów finansowych trzeba wtedy zadbać o reklamę i jakiś patent, który będzie Cię wyróżniał. Jest to profesja, która ma bardzo duże wzięcie, ale też i liczną konkurencję.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *