Press "Enter" to skip to content

Projektowanie wnętrz

Jedną z głównych specjalizacji, które młodzi architekci mogą wybrać na studiach to właśnie architektura wnętrz. Zajmuje się ona sztuką aranżacji pomieszczeń, ergonomicznego umiejscowienia poszczególnych elementów. Wystrojem i prawidłowym rozmieszczeniem instalacji gazowych, wodnych i elektrycznych. Nie wystarczy tu jedynie zmysł artystyczny i znajomość trendów mody. Potrzebna jest fachowa wiedza na temat materiałów i technologii. A to zmienia się i dobry projektant wnętrz śledzi zmiany. To w połączeniu z rosnącymi oczekiwaniami klientów sprawia, że jako architekt wnętrz, miałbyś pełne ręce roboty.

Czy aby na pewno potrzebuje takiej usługi?

Choć może wydawać się skorzystanie z usługi profesjonalnego projektanta wnętrz za zbędne to warto z niego skorzystać. Przede wszystkim korzystając ze swojej wiedzy, opracują bardzo stylowe aranżacje wnętrz i uwzględnią wszystkie obowiązujące trendy i normy ergonomii. Taki architekt przedstawi Ci profesjonalnie wykonany plan i wizualizację oraz załatwi Ci zniżki u sprzedawców mebli i innych elementów wyposażenia. Dzięki temu cieszył będziesz się unikalną kolekcją. W efekcie może wyjść to sporo taniej, a także oszczędzisz sporo czasu. Architekci konkurują między sobą i oprócz sporządzania projektu załatwiają wykonanie robót i zakup materiałów wykończeniowych. Ponieważ dobrze wiedzą, jakich użyć technologi. Efekty ich usług będą dla Ciebie korzystniejsze i wbrew pozorom tańsze niż remont na piechotę.

Jak wygląda projekt wnętrza?

Wizualizacja, którą wykona dla Ciebie projektant wnętrz to nie tylko komputerowy ładny obrazek, na którym podziwiać będziesz swój przyszły pokój. To całościowy plan pomieszczenia, uwzględniający instalacje elektryczne i wodne. Sprawdź, jak wygląda zawód i praca architekta? Wykonany specjalistycznie, z profesjonalnym i zrozumiałym dla wykonawców opisem. Taki plan zawiera wszystkie elementy wyposażenia i odpowiednie rozmieszczenie płytek i paneli podłogowych. Dobry architekt wnętrz uwzględnia potrzeby klienta, budżet oraz jego wskazówki. Zna trendy architektoniczne oraz wie jaki styl pasuje do danego pomieszczenia. Jego usługa przyda się nie tylko w domu, ale także w Twojej firmie, sklepie albo restauracji. W ten sposób możesz być pewny, że projekt, który otrzymasz, będzie unikalny, dostosowany do Ciebie i Twojej nieruchomości.

Ile takie coś kosztuje?

Oczywiście projektanci wnętrz nie pracują za darmo. Nie da się jednak podać jednej ceny, którą zapłacisz za usługę. Jest ona ustalana indywidualnie, ponieważ zależy od danego pomieszczenia, jego charakteru i zakresu usługi. Architekci każą sobie słono płacić za własną renomę, ale też ma miejsce konkurencja, która te ceny urealnia do potrzeb rynku. Płatna jest już sama konsultacja z architektem, której koszt wynosi zazwyczaj 100 – 200 zł. Pozostałe kompleksowe usługi wyceniane są za metr kwadratowy. Zwyczajowy projekt koncepcyjny to koszt 50 – 90 zł za jeden taki metr. Bardziej złożone projekty kosztują więcej – 120 – 150 zł / m2. Każde pozostałe usługi, takie jak nadzór autorski, załatwianie w Twoim imieniu ekipy budowlanej, mebli i instalacji to także dodatkowe opłaty. Warto zapytać podczas konsultacji o całościowy koszt, który architekt powinien Ci wtedy przedstawić w dość zbliżony do faktycznego sposób.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *