Press "Enter" to skip to content

Zabiegi depilacji u kosmetyczki

Zabiegi takie znane są od wielu wieków. Choć dopiero dziś weszły w kanon piękna. W ten sposób wiele dzisiejszych metod, co prawda udoskonalonych i wykonywanych za pomocą nowoczesnego sprzętu, bazuje na sprawdzonych rozwiązaniach znanych jeszcze ze starożytności. Specjalistyczna depilacja wykonywana w salonach kosmetycznych jest nie tylko dokładniejsza, ale i trwalsza. I mniej bolesna. Dobra kosmetyczka dobierze odpowiednią metodę depilacji do Twojego owłosienia.

Depilacja za pomocą wosku u kosmetyczki

Jest to bardzo skuteczna metoda usuwania niechcianego owłosienia z ciała. Do tego też jedną z najczęściej wybieranych. Jest on w ofercie niemal każdego salonu kosmetycznego. Metoda to polega na nałożeniu nieco ogrzanego wosku na skórę, a następnie ułożenie na nim plastra. Gdy wosk nieco ostygnie i zespoli się z włosami, jedno sprawne i zdecydowane pociągnięcie plastra wyrywa włosy razem z cebulkami. W ten sposób nieprędko odrosną.

Depilacja u kosmetyczki — Pasta cukrowa

Ciekawą i też spotykaną w salonach kosmetycznych alternatywą dla wosku jest pasta cukrowa. Metoda ta przywędrowała do nas z krajów arabskich. Owa pasta to zmieszany z sokiem z cytryny karmel, nieco wzbogacony pewnymi ziołami. Stosuje się ją zarówno na ciepło, jak i na zimno. Powodem, dla którego warto zdecydować się na pastę cukrową, zamiast wosku jest to, że pasta nie przykleja się do skóry. Jej stosowanie nie powoduje podrażnień.

Depilacja laserem u kosmetyczki

Poprzednie metody są skuteczne i pozostawiają skórę gładką i estetyczną. Niestety ich efekty nie są wieczne i po pewnym czasie cebulki włosów aktywizują się i odrastają. Dlatego opracowano metodę bardziej skuteczną, jaką jest depilacja laserowa. Tym razem jednak efekt nie jest widoczny po jednym zabiegu. Metoda wymaga cyklu wizyt w salonie kosmetycznym. Jej zaletą jest przede wszystkim to, że włoski znikają na zawsze. A oprócz tego nie występują podrażnienia.

Usługi depilacji w salonach kosmetycznych

Świadomość estetyki własnego ciała wzrasta od kilku dekad. Już nie tylko kobiety są zainteresowane gładką, młodą i pozbawioną włosków skórą. Mężczyźni coraz częściej decydują się na pozbycie się ich z pleców, klatki piersiowej lub nóg. Dla niektórych kobiet jest to konieczność, gdyż ich gospodarka hormonalna sprawia, że włosy mogą pojawiać się nawet na okolicach dekoltu. Dobry salon kosmetyczny rozumie potrzeby swoich klientów i z pełnym zrozumieniem załatwi problem.

Depilacja miejsc intymnych u kosmetyczki

Bardzo popularnym zabiegiem ostatnimi czasy jest pozbywanie się włosków w miejscach intymnych. Zazwyczaj decydują się na to kobiety, które chcą wyglądać atrakcyjnie i ponętnie. Salony kosmetyczne oferują kilka rodzajów tej specyficznej depilacji.

  • Depilacja bikini – włosy usuwane z okolic dołu stroju kąpielowego. Bardzo przydatne w sezonie letnim i wypraw na plażę.
  • Brazylijska – owłosienie usuwane jest bardzo dokładnie z miejsc intymnych i pośladków. Pozostawiony jest jednak wąski paseczek na wzgórku łonowym.
  • Hollywoodzka – ta odmiana, niekiedy nazywana całościową brazylijską, polega na całkowitym usunięciu włosków z miejsc intymnych kobiety. W ten sposób ten obszar ciał jest całkowicie od nich wolny.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *