Press "Enter" to skip to content

Jak zostać architektem?

Jeżeli zadajesz sobie pytanie, co chciałbyś robić w przyszłości? A uwielbiasz matematykę i fizykę. Ogółem jesteś umysłem ścisłym. Dodatkowo posiadasz swój własny styl i lubisz rzeczy estetyczne. W dzieciństwie uwielbiałeś tworzyć budowle z klocków Lego i rysować najróżniejsze konstrukcje. Twoją pasją jest wymyślanie nowych rzeczy i rozwiązań. Dodatkowo lubisz czuć prestiż, no i chcesz dobrze zarabiać. Jeżeli to wszystko dotyczy Cię, możesz śmiało pomyśleć o tym, żeby zostać architektem. Masz predyspozycje na dobrego architekta!

Budowniczy kierujący budową – Architekton

Nazwa zawodu architekt pochodzi z języka greckiego – architekton – co w ogólnym tłumaczeniu oznacza budowniczego kierującego budową. Architekt to prestiżowy zawód. Gdy zdobędziesz papier, możesz tak naprawdę projektować wszystko. Architekci zostawiają po sobie chyba największy monument swojego istnienia. Są to przecież najróżniejsze budowle. Sama osobowość architekta jest zazwyczaj nieco ekscentryczna i specyficzna. Są to osoby, które mają zdolności zarówno umysłu ścisłego, jak i niezwykle kreatywnego – artystycznego.

Przygotowanie do zostania architektem

Jeżeli nie kręci Cię wybranie się na ASP – bo jak sam uważasz, nie chcesz być artystą. Jednak lubisz tworzyć i rysować. Warto jest zapisać się na kurs rysunku. Będzie to niezłe przygotowanie do zostania dobrym architektem. Już w czasach szkoły podstawowej, można rozwijać zdolności przyszłego architekta. Trenuj zdolności do nauk ścisłych. Rozwijaj wyobraźnie i kreatywność za pomocą zabawy klockami konstrukcyjnymi. Obierając drogę architekta, po szkole podstawowej warto wybrać się do liceum profilowanego lub technikum architektury. W technikum architektonicznym przyszły architekt może zyskać znacznie więcej. Łączone są tam zajęcia teoretyczne z praktycznymi.

Studia architektoniczne – Jak przygotować się do rekrutacji na studia architektoniczne?

Pójście na studia architektoniczne to zwieńczenie wcześniejszej pracy nad sobą. Dobry architekt powinien być wytrwały w swoich postanowieniach. Raz obrana droga w kierunku kształcenia opłaci się w przyszłości. W okresie przygotowań na studia nie należy zapomnieć o rysowaniu. Dobry kurs rysunku pozwoli Ci gładko przejść przez egzaminy wstępne. Oprócz uzyskania jak najlepszych wyników egzaminu maturalnego uczelnie architektoniczne przeprowadzają właśnie egzaminy z rysunku. Szczególny nacisk na takich egzaminach z uczelni kładzie się na perspektywę oraz umiejętność ukazywania przestrzeni. Powinieneś też pamiętać o tym, by uczyć się języków obcych. Są one również istotną częścią studiów.

Sprawdź też inne artykuły z kategorii „Architekt”:

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *